Deutsche Telekom

DTELEKOM
BID ---
ASK ---

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

Deutsche Telekom — Akcje, Notowania, Aktualności — TMS BrokersPlatforma Webowa MT4, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.16
 

Czy wiesz, że sieć T-Mobile z ponad 130 mln abonentów plasuje się na siódmym miejscu pod względem liczby abonentów na świecie wśród dostawców telefonii komórkowej?

Deutsche Telekom AG jest największym operatorem telekomunikacyjnym w Unii Europejskiej. Działalność spółki skupiona jest na świadczeniu usług telefonii stacjonarnej oraz mobilnej, dostępu do Internetu i telewizji cyfrowej, oraz wszelkich rozwiązań sieciowych. Deutsche Telekom kontroluje Telekom Deutschland, T-Online, T-Systems oraz T-Mobile, który ma blisko 130 milionów abonentów na całym świecie. Główna siedziba spółki mieści się w Bonn. Zatrudnienie przekracza 235 tys. pracowników. Firma jest notowana na giełdzie frankfurckiej na platformie XETRA oraz w Nowym Jorku na NYSE (ticker: DTAG). W 2012 r. przychód Deutsche Telekom osiągnął wartość równą 58,17 mld euro i zysk na poziomie 5,255 mld euro.

Historia Deutsche Telekom sięga 1947 roku, kiedy to rząd niemiecki utworzył spółkę pocztową Deutsche Bundespost, która zajmowała się także świadczeniem usług telekomunikacyjnych. W 1989 roku doszło do wydzielenia spółki Deutshe Bundespost Telekom. W 1996 roku spółka została przekształcona w Deutsche Telekom AG. W tym samym roku została przeprowadzona także częściowa prywatyzacja spółki oraz miał miejsce jej debiut na giełdzie. Do roku 2000 spółka zdominowała niemiecki rynek dostępu do internetu. W październiku 2012 roku, Deutsche Telekom i Orange utworzyły spółkę o nazwie Buyln, w celu przegrupowania ich operacji i osiągnięcia korzyści z efektu ekonomii skali. W kwietniu 2013 roku Deutsche Telekom i MetroPCS połączyły swoją działalność w Stanach Zjednoczonych.

Inwestuj w kontrakty na Deutsche Telekom. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Jeśli interesuje Cię Deutsche Telekom, rozpocznij inwestowanie już dziś. Pobierz aplikację do mobilnego tradingu TMS Brokers i zyskaj dostęp do globalnych rynków!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Dowiedz się jeszcze więcej o inwestycjach w spółki takie jak Deutsche Telekom. Pobierz darmowego e-booka TMS Brokers, dzięki któemu odkryjesz tajniki inwestowania w kontrakty na akcje.

pobierz e-book »


Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.