Jak strach przed zagrożeniem wpływa na światowy rynek?

04-03-2020 13:29
COVID19 rozprzestrzenił się na wszystkie kontynenty, dlatego "wielką niewiadomą jest dalsza skala ewolucji epidemii oraz to, w jaki sposób wpłynie ona na globalną gospodarkę". Z tego względu pojawia się wiele pytań, m.in.: jak strach przed zagrożeniem wpływa na światowy rynek? Na te i inne pytania odpowie kierownik Departamentu Analiz TMS Brokers Bartosz Sawicki podczas darmowego webinaru, który odbędzie się 5 marca o 18:00.

Banki centralne, w tym Fed zadziałały wyprzedzająco w obawie przed spowolnieniem wzrostu gospodarczego wskutek rozwoju epidemii koronawirusa w USA, choć jednocześnie prezes Powell zapewniał, że gospodarka pozostaje silna. Cięcie o 50 pb miało pokazać, że Fed poważnie podchodzi do sprawy, jak również nie zamyka się przed dalszymi obniżkami. I rynek zdaje się dalej na to liczyć i podtrzymywać oczekiwania, że dojdzie do kolejnej obniżki, co ewidentnie ciąży dolarowi. - Załamanie rynków związane z globalnym zasięgiem COVID-19 doprowadziło do tego, że uczestnicy rynku przestali rozpatrywać aktywa według kryterium bezpieczne/niebezpieczne, a zaczęli martwić się, które z zyskujących ostatnio pozycji są teraz narażone na podyktowane strachem domykanie - wskazuje Konrad Białas, główny ekonomista TMS Brokers.

COVID19 rozprzestrzenił się na wszystkie kontynenty, dlatego - zdaniem eksperta - jest "wielką niewiadomą jest dalsza skala ewolucji epidemii oraz to, w jaki sposób wpłynie ona na globalną gospodarkę". – W krótkim terminie powinniśmy obserwować defensywne podejście do ryzyka, a zmienność cen aktywów pozostanie podwyższona przy dużej wrażliwości na dobre i złe informacje – ocenia Konrad Białas, główny ekonomista TMS Brokers. 

W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią pojawia się wiele pytań, m.in.: czy epidemia to powód do zmartwień tylko o nasze zdrowie? Jak strach przed zagrożeniem wpływa na światowy rynek? Na te i inne pytania odpowie kierownik Departamentu Analiz TMS Brokers Bartosz Sawicki podczas darmowego webinaru, który odbędzie się 5 marca o 18:00.

ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR!

W trakcie webinaru znajdziesz też odpowiedzi na inne nurtujące pytania: czy to już bessa?nbsp;Jak to się stało, że w tydzień przeszliśmy od euforii do paniki na globalnych giełdach akcji? Analityk opowie również dlaczego inwestorzy uciekają do bezpiecznych przystani, a także przedstawi swoją opinię ws. tego, czy wzrosty cen złota sięgną 2000 USD za uncję?nbsp;Jak to wszystko wpłynie na cenę dolara? Jak mocno podrożeje jeszcze frank?nbsp;Czy złoty naprawdę jest w tarapatach? Fatalna passa WIG20 trwa, indeks jest  najniżej od 2016 roku. Czy to oznacza, że GPW na dobre wpadła w spiralę wyprzedaży?

Podczas szkolenia można będzie dowiedzieć się również czy koronawirus doprowadzi do ekstremalnej awersja do ryzyka oraz dlaczego ropa potaniała 20 proc. i czy to oznacza, że czeka nas ulga przy dystrybutorach na stacjach paliw. Bartosz Sawicki udzieli odpowiedzi na wszystkie te i inne pytania. 

Pokaż datę publikacji treści: 

Być może zainteresuje Cię również:

2025-06-24 12:48
ETFy: Twoja droga do pasywnego inwestowania. Zapoznaj się z przewodnikiem od analityków OANDA TMS Brokers!
2025-06-20 12:51
Przegląd rynku indeksów w czerwcu 2025: globalne rynki akcji rosną, ale wyzwania pozostają
2025-06-11 11:42
LIVE TRADING: zobacz, jak eksperci OANDA TMS inwestują w praktyce
2025-06-10 11:49
Przegląd rynku złota w czerwcu 2025: srebro i platyna w centrum uwagi
2025-06-02 13:44
Aktualności z rynku indeksów, walut i surowców - zapraszamy na “Impuls giełdowy”
2025-05-23 16:21
Przegląd rynku indeksów w maju 2025: pomiędzy wycenami a wyzwaniami
2025-05-20 10:25
Dokąd zmierza DAX? Poznaj analizę i scenariusze podczas webinaru
2025-05-13 10:19
Przegląd rynku złota w maju 2025: rekordowe poziomy w obliczu niepewności gospodarczej
2025-05-05 11:43
Analiza techniczna w praktyce - kolejny webinar już 7 maja!
2025-04-28 11:05
OANDA TMS Brokers wprowadza fundusze ETF do swojej oferty!

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty
w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.