TMS wchodzi do grupy OANDA. „Klienci zauważą nowe logo i jeszcze lepszą ofertę”

30-03-2021 09:40
Dom Maklerski TMS Brokers S.A. stał się częścią globalnego lidera na rynku walutowym – OANDA Global Corporation. Komisja Nadzoru Finansowego nie wyraziła sprzeciwu wobec transakcji.

To istotny krok w rozwoju obu firm. TMS zyska dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, szerokiej oferty produktów i globalnego zasięgu, a OANDA rozszerzy obszar działań w Europie.

- Cieszymy się, że dołączamy do rodziny OANDY w tak ekscytującym momencie w 25-letniej historii firmy. To nowy rozdział w rozwoju, który podkreślamy też nowym logiem, uwypuklającym rosnącą siłę marki. Dokonamy też wszelkich starań, by proces przejęcia i integracji infrastruktury nie był odczuwalny dla klientów. Zadbamy o to, by dzięki tej transakcji klienci mieli szerszy dostęp do korzystania z okazji inwestycyjnych na światowych rynkach poprzez nowe produkty i innowacyjne technologie. Podsumowując: klienci zauważą nowe logo i jeszcze lepszą ofertę – mówi prezes TMS Marcin Niewiadomski.

Co istotne, TMS będzie nadal obsługiwał polskich i europejskich klientów na tych samych warunkach. Nie wymagamy żadnych dodatkowych umów. OANDA wesprze rozwój oferty i narzędzi, pomoże wprowadzać bardziej innowacyjne produkty i technologie, ale nie wpłynie na warunki korzystania z ofert, z których korzystają nasi klienci.

Komisja Nadzoru Finansowego dała zielone światło na transakcję nabycia 100% udziałów TMS przez OANDA Global Corporation z własnych środków. Spółka TMS Brokers będzie nadal funkcjonowała pod swoją marką i pozostanie regulowana w Polsce przez Komisję Nadzoru Finansowego. Biuro, z lokalnym zarządem i kluczowymi departamentami - w tym obsługą klientów - nadal będzie mieściło się w Warszawie.

OANDA ma swoje biuro w Polsce, w Krakowie, które obecnie zatrudnia prawie 100 osób.

 

OANDA

 

Założona w 1996 r. OANDA była pierwszą firmą, która bezpłatnie udostępniała dane na temat kursu wymiany walut w internecie i uruchomiła platformę obrotu FX. Obecnie zapewnia usługi online obejmujące obrót wieloma rodzajami aktywów oraz dane i analitykę walut na potrzeby klientów detalicznych i korporacyjnych, pokazując przy tym ogromne doświadczenie na rynku wymiany walut. Zarządzając regulowanymi oddziałami na ośmiu z najbardziej aktywnych rynków finansowych świata, firma OANDA pracuje nad transformacją branży wymiany walut. Więcej informacji można znaleźć na stronie oanda.com oraz w serwisach TwitterFacebook lub YouTube.

Pokaż datę publikacji treści: 

Być może zainteresuje Cię również:

2025-04-28 11:05
OANDA TMS Brokers wprowadza fundusze ETF do swojej oferty!
2025-04-24 16:17
Rynkowy radar - nowy cykl webinarów z ekspertami OANDA TMS!
2025-04-23 11:16
Przegląd rynku indeksów w kwietniu 2025: ryk niedźwiedzia w obliczu rosnącej niepewności
2025-04-11 16:04
Przegląd rynku złota w kwietniu 2025: trendy rynkowe i poszukiwanie bezpiecznych przystani
2025-04-10 10:47
Ichimoku Kinko Hyo - część druga. Poznaj japońskie podejście do analizy technicznej podczas webinaru
2025-04-02 11:01
Złoto w cieniu inflacji i geopolitycznych napięć: gdzie szukać zysków? Zapraszamy na webinar
2025-04-01 11:19
Przegląd rynku indeksów za marzec 2025: korekta czy początek bessy?
2025-03-25 10:08
Spotkajmy się na Invest Cuffs 2025!
2025-03-17 13:16
Przegląd rynku złota w marcu 2025 r: trendy cenowe, strategie inwestycyjne i prognozy na przyszłość
2025-03-14 16:08
TradingView & OANDA: jak doskonalić swoją strategię tradingową? Zapraszamy na webinar z gościem specjalnym

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty
w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.