LinkedIn

Czy wiesz, że LinkedIn postawił sobie za cel zdobycie 5 mln użytkowników w Polsce. To blisko 5 razy więcej niż jego czołowy konkurent GoldenLine. Polska ma być drugim krajem na świecie, w którym zostanie udostępniona funkcja rekrutacji pracowników w serwisie?

LinkedIn jest międzynarodowym serwisem społecznościowym, stworzonym dla użytkowników budujących relacje biznesowe. Serwis założony w grudniu 2002 roku oficjalnie uruchomiony został w maju 2003 roku. LinkedIn ma siedzibę w Mountain View (California). Od stycznia 2011 roku jest notowany na giełdzie NYSE. Spółka zatrudnia ponad 5 tys. pracowników i posiada już przeszło 300 milionów użytkowników w ponad 200 krajach. Serwis jest dostępny w 20 językach, także w polskim. W lutym 2013 roku LinkedIn ogłosił, że każdego miesiąca strona jest odwiedzana średnio przez 178,4 użytkowników, z czego 65,6 mln w USA. W październiku tego samego roku liczba ta wzrosła już do 184 milionów. LinkedIn znacząco wyprzedza konkurencję pod względem liczby użytkowników: Viadeo (50 milionów), Xing (10 milionów).

Spółka LinkedIn została założona w 2003 roku przez Reida Hoffmana oraz grupę pracowników z PayPal i Socialnet.com. Linkedin jest finansowane przez Sequoia Capital, Greylock, Brain Capital Ventures, Bessemer Venture Partners. W 2008 r. Sequoia Capital oraz Greylock Partners nabyły 5% pakiet udziałów w Linkedin za kwotę 52 mln USD wyceniając spółkę na ponad 1 mld USD. W roku 2011 spółka osiągnęła przychód w wysokości 154,6 mln USD wyłącznie z działalności reklamowej, wyprzedzając m.in. Twittera. W 2012 roku LinkedIn dokonał przejęcia dwóch spółek: Raportive oraz Slideshare. W listopadzie 2012 LinkedIn opublikował bardzo dobre wyniki za III kwartał: m.in. EPS wynoszący 0,22 USD przy przychodzie równym 252 mln USD.

Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Chciałbyś zainwestować w LinkedIn? Nie wahaj się! Już teraz pobierz aplikację do mobilnego tradingu TMS Brokers i inwestuj wprost ze swojego telefonu!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółow dotyczących inwestowania w spółki takie jak LinkedIn, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dla inwestorów. Już teraz pobierz darmowego e-booka TMS Brokers i dowiedz się więcej o rynku!

pobierz e-book »

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.