Microsoft

MICROSFT
BID ---
ASK ---

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

Microsoft — Akcje, Notowania, Aktualności — TMS BrokersPlatforma MT4, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.18
 

Czy wiesz, że jeden z założycieli Microsoftu Bill Gates został miliarderem już w wieku 31 lat? Swoim wykładowcom na uniwersytecie mówił, że w wieku 30 lat chciałby zostać „milionerem”. Microsoft w okresie swojego istnienia kupił około 150 firm, m.in. Skype oraz Hotmail?

Microsoft należy do grupy największych przedsiębiorstw z branży IT na świecie. Siedziba spółki mieści się w Redmond  (Waszyngton). Firma zasłynęła przede wszystkim jako producent systemów operacyjnych MS-DOS oraz Windows, jak również oprogramowania biurowego Microsoft Office. Duża część produktów firmy jest dystrybuowana wraz z systemem operacyjnym Windows, np. przeglądarka Internet Explorer, Windows Media Player czy edytor grafiki Paint. Założycielami firmy są Paul Allen oraz Bill Gates, który stał się w efekcie jednym z najbogatszych ludzi na świecie. W 2012 roku firma miała w swoim posiadaniu blisko 10 000 patentów. Microsoft zatrudnia 128 tys. pracowników, a przeciętne roczne wynagrodzenie wynosi aż 106 tys. USD. Microsoft jest notowany na giełdzie NASDAQ (ticker: MSFT). Od 2014 r. nowym prezesem spółki jest Satya Nadella.

Firma została założona w 1975 r. w Albuquerque w stanie Nowy Meksyk przez Billa Gatesa i Paula Allena. W 1981 roku Microsoft otrzymał zamówienie na oprogramowanie do zastosowania w komputerach IBM PC. W 1985 r. Microsoft i IBM współpracowały nad stworzeniem systemu operacyjnego OS2, a w listopadzie tego samego roku odbyła się premiera Windows 1.0, czyli graficznej nakładki na system MS-DOS. W 1989 doszło do wprowadzenia pakietu biurowego Microsoft Office. Microsoft zdecydował się także wejść na rynek konsol do gier ze swoim produktem Xbox, który szybko zyskał wielu sympatyków. We wrześniu 2013 r. Microsoft ogłosił przejęcie od Nokii działu urządzeń oraz usług za 5,44 mld euro.

Inwestuj w kontrakty na Microsoft. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Jeśli zastanawiasz się nad inwestycjami w Microsoft, przetestuj aplikację TMS Brokers do mobilnego tradingu. Znajdziesz w niej instrumenty z rynków całego świata. Pobierz i sprawdź!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Jeśli potrzebujesz więcej informacji o inwestycjach w spółki takie jak Microsoft, przeczytaj nasz przewodnik dla inwestorów. Pobierz darmowego e-booka i poznaj wskazówki ekspertów!

pobierz e-book »


Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.