McDonald’s

MCDONALD
BID ---
ASK ---

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

McDonald's — Akcje, Notowania, Aktualności — TMS BrokersPlatforma MT4, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.18
 

Czy wiesz, że według badań Uniwersytetu Stanforda, już trzyletnie dzieci w USA wolą jedzenie z logo McDonald’s od identycznych dań nieopatrzonych logo marki?

McDonald’s Corporation jest z pewnością najbardziej znaną na świecie siecią barów szybkiej obsługi. Restauracja oferuje kanapki, frytki, sałatki, lody oraz zimne i gorące napoje. Firma powstała w 1940 roku w San Bernardino.  Główna siedziba spółki mieści się w Oak Brook (Illinois). Firma zatrudnia około 465 tys. pracowników, a swoje bary posiada w 119 krajach na całym świecie. Zdecydowana większość barów McDonald’s podaje swoje dania zarówno dla gości w lokalu jak i kierowców przez okienka McDrive. Na chwilę obecną firma posiada ponad 30 000 lokali. Ok. 70% z nich nie należy do sieci i jest prowadzona przez niezależnych przedsiębiorców na zasadzie franczyzy. W Polsce McDonald’s posiada 338 restauracji w ponad 120 miastach, w których pracuje ponad 16 tys. pracowników każdego dnia obsługujących pół miliona gości.

Historia McDonald’s sięga 1940 r. kiedy to dwóch braci Richard i Maurice McDonald założyło wspólnie bar szybkiej obsługi. Od 1953 roku przedsiębiorstwo zaczęło udzielać franczyz. Dwa lata później, Ray Kroc stworzył odpowiednią formę prawną dla systemu franczyzowego: McDonald’s Systems, Inc. Od 5 stycznia 1996 r. firma jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie (NYSE). W 2003 roku, w Monachium, McDonald’s zaprezentował swoją słynną kampanię reklamową „I’m lovin’ it”. W 2007 roku szacunki podawały, że firma obsługuje ponad 31 tys. barów szybkiej obsługi w 119 krajach. Przedsiębiorstwo posiada także udziały w innych firmach takich jak: Aroma Café, Donatos Pizza oraz Boston Market. W 1992 roku McDonald’s otworzył pierwszy lokal w Polsce.

Inwestuj w kontrakty na McDonald’s. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Możesz od zaraz zaintestować w kontrakty na akcje McDonald's. Pobierz i przetestuj aplikację do mobilnego tradingu TMS Brokers!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym jak inwestować w spółki takie jak McDonald's, sprawdź co mówią eksperci w darmowej publikacji TMS Brokers. Pobierz naszego e-booka już dziś!

pobierz e-book »


Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.