Lufthansa

LUFTHANS
BID ---
ASK ---

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

Lufthansa — Akcje, Notowania, Aktualności — TMS BrokersPlatforma Webpwa MT5, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.18
 

Czy wiesz, że nazwa linii wywodzi się od połączenia niemieckiego słowa „Luft” oznaczającego powietrze oraz „Hansa” określającego związek średniowiecznych kupieckich miast Europy leżących nad Bałtykiem i Morzem Północnym? Tradycją linii lotniczych Lufthansa, jest nazywanie samolotów na cześć niemieckich regionów i miast. Na kadłubach maszyn tego przewoźnika można zatem zobaczyć takie nazwy jak: „Aachen”, „Fulda”, „Frankfurt/Oder”, Ingolstadt”.

Lufthansa (Deutsche Lufthansa AG) jest czwartym co do wielkości przewoźnikiem lotniczym na świecie. Oprócz przewozów pasażerskich, Lufthansa prowadzi także działalność w zakresie rozwiązań informatycznych dla lotnictwa, usług szkoleniowych dla załóg oraz lotniczych ubezpieczeń transportowych. Siedziba spółki mieści się w Kolonii, ale główna baza spółki znajduje się we Frankfurcie nad Menem przy międzynarodowym porcie lotniczym będącym głównym węzłem komunikacyjnym Lufthansy. Lufthansa oferuje obecnie przeloty do 78 krajów. Lufthansa jest obecnie liderem międzynarodowego porozumienia przewoźników Star Alliance. Spółka jest notowana na giełdzie we Frankfurcie i platformie XETRA. Firma dysponuje ponad 300 własnymi samolotami. W 2013 roku, Deutsche Lufthansa AG osiągnęła 30,1 miliardów euro przychodów. Pod koniec 2012 roku Grupa Lufthansa zatrudniała około 117 tys. osób.

Spółka powstała w wyniku połączenia „Deutsche Aero Lloyd” oraz „Junkers Luftverkehr” w 1926 roku, od 1933 firma funkcjonuje już pod nazwą Lufthansa. Firma stała się znana na całym świecie, gdy w latach 30. wytyczyła trasy do Azji oraz obu Ameryk. Dynamiczny rozwój spółki przerwała wojna w efekcie której w 1945 roku doszło do likwidacji linii. Przedsiębiorstwo narodziło się jednak na nowo w 1953 roku. Pierwsze loty odbyły się w 1955 roku, a trzy lata później firma zaczęła używać samolotów o napędzie odrzutowym. W czerwcu 2003 r. firma postanowiła otworzyć nowy terminal lotniczy w Monachium. Międzynarodowy port lotniczy im. Franciszka Józefa Straussa jest jednym z pierwszych europejskich terminali, będących częściowo własnością linii lotniczych. 22 maja 2005 roku spółka zdecydowała połączyć siły ze szwajcarskim przewoźnikiem Swiss.

Inwestuj w kontrakty na Lufthansa. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Lufthansa to Twój pomysł na inwestycje? Już dziś zainwestuj w kontrakty na akcje tej spółki w aplikacji mobilnej TMS Brokers. Pobierz ją i przetestuj!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Aby dowiedzieć się więcej w jaki sposób możesz zainwestować w spółki takie jak Lufthansa, przeczytaj wskazówki ekspertów w darmowej publikacji TMS Brokers. Pobierz e-booka dla inwestorów już dziś!

pobierz e-book »


Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.