Jesteś w centrum świata inwestycji

Doradztwo Walutowe

 

TMS Broker to pionierski na polskim rynku i doświadczony dom maklerski, specjalizujący się między innymi w rynku Forex i transakcjach walutowych. Dziś chętnie dzielimy się swoją specjalistyczną wiedzą z naszymi klientami, skutecznie optymalizując poziom ryzyka walutowego poprzez hedging, ograniczając koszty walutowej współpracy z bankiem i tworząc kompleksowe strategie zarządzania ryzykiem walutowym. Doradztwo walutowe w wydaniu TMS Brokers to gwarancja skutecznych strategii.

Profesjonalne wsparcie
Wymiana walutowa z zagranicą, kontrakty denominowane w walutach obcych, kredyty dewizowe to podstawowe źródła ryzyka kursowego w przedsiębiorstwie. Dla wielu firm ryzyko walutowe bywa źródłem znaczących, a w gruncie rzeczy niepotrzebnych kosztów, których ponoszenia da się uniknąć, wprowadzając kompleksową strategię zarządzania ryzykiem walutowym. Okazuje się bowiem, że przedsiębiorstwo może skutecznie zabezpieczyć się przed zmiennością kursów walut, praktycznie uniezależniając od nich swoje wyniki finansowe. Skuteczny hedging ogranicza ryzyko. Wiedza na temat prawidłowości w kursach najważniejszych walut, pozwala firmie wykonywać transakcje i wymiany po najlepszych kursach. Koszty walutowej współpracy z bankiem również da się obniżyć, dzięki profesjonalnej strategii negocjacyjnej. To wszystko jest możliwe przy współpracy z domem maklerskim TMS Brokers.

Obszary współpracy – Na czym polega doradztwo walutowe w wydaniu TMS Brokers?
Nasza strategia doradztwa walutowego dla przedsiębiorstw opiera się na pięciu filarach – obszarach działania, które przyniosą Państwu zysk, poprzez skuteczne ograniczanie kosztów. Są to:

  1. Wskazywanie najdogodniejszych poziomów (momentów) do wymiany walut
  2. Optymalizacja kosztów walutowej współpracy z Bankiem
  3. Zabezpieczenie płatności przed ryzykiem walutowym
  4. Audyt transakcji walutowych i strategii zarządzania ryzykiem
  5. Wycena instrumentów finansowych

Najdogodniejsze poziomy do wymiany walutowej
Właściciele, dyrektorzy finansowi, managerowie przedsiębiorstw, których działalność opiera się między innymi o transakcje walutowe i kontrakty w obcych walutach, niejednokrotnie poświęcają znaczną część swojego cennego czasu pracy na śledzenie dynamicznych kursów walut i poszukiwanie optymalnych poziomów do przeprowadzenia transakcji. Presja czasu, niedostateczna wiedza i koncentracja na innych obszarach działalności firmy sprawiają, że niekiedy wybór momentu do przeprowadzania transakcji bywa nieprzemyślany lub wręcz losowy. 

Dla specjalistów TMS Brokers, śledzenie i prognozowanie przyszłych kursów w oparciu o wiedzę i długoletnie doświadczenie jest codziennością. To na tym obszarze działania zbudowaliśmy swoją pozycję na polskim rynku. Decydując się na współpracę z TMS Brokers w zakresie doradztwa walutowego – nasi klienci zyskują podwójnie. Mogą Państwo liczyć na stałe wsparcie profesjonalnego doradcy, który pomoże Państwu oszczędzić swój cenny czas, a przede wszystkim wybrać optymalny moment do wymiany walut w perspektywie dziennej, tygodniowej czy miesięcznej.

Optymalizacja kosztów walutowej współpracy z bankiem
Niestety wciąż koszty walutowej współpracy z bankiem zaliczają się do bagatelizowanych czynników, wpływających na sytuację finansową firmy. Wielu przedsiębiorców zapytanych o miesięczne koszty walutowej współpracy z bankiem, nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie. Tymczasem koszty te znajdują się choćby w spreadzie, marży na transakcjach spotowych, punktach swapowych na transakcjach terminowych. Profesjonalne doradztwo walutowe polega również na tym, by szukać oszczędności również w mniej oczywistych obszarach działania. Doradcy TMS Brokers są doskonale zorientowani w warunkach współpracy z poszczególnymi bankami. Pomożemy Państwu w obniżeniu tych kosztów jak i utrzymaniu ich na rozsądnym poziomie, odnajdując optymalne dla profilu przedsiębiorstwa rozwiązania.

Zabezpieczenie płatności przed ryzykiem kursowym
Realizacja kontraktów w walutach obcych to jedno z najczęstszych źródeł ogromnego ryzyka walutowego, które w ekstremalnych przypadkach nie tylko ogranicza zyski, co przynosi przedsiębiorstwu straty. Na szczęście istnieje szereg instrumentów finansowych, z których umiejętne korzystanie pozwala praktycznie uniezależnić się przedsiębiorstwu od zmiany kursów. TMS Brokers, jako zespół doświadczanych ekspertów oraz autorów pierwszego w Polsce podręcznika kompleksowo traktującego o zarządzaniu ryzykiem walutowym przedsiębiorstwa, oferuje swoje wsparcie również w tej dziedzinie. Doradcy TMS Brokers pomogą Państwu wybrać i wycenić najbardziej dogodny instrument zabezpieczający pozycję walutową przedsiębiorstwa przed ryzykiem kursowym. Działamy w tym zakresie wielopoziomowo - dostosujemy zabezpieczenie do marżowości kontraktu, terminów płatności, sposobów rozliczeń, sytuacji płynnościowej przedsiębiorstwa. Zweryfikujemy także koszt przeprowadzenia transakcji w kilku bankach.

Audyt walutowy i strategie zabezpieczające
Świadomość o konieczności prowadzenia działań hedgingowych to tylko pierwszy krok do sukcesu. Przedsiębiorstwo, którego wyniki finansowe są ściśle uzależnione od zmiany kursów walut z konieczności, zmuszone jest do wdrożenia złożonej strategii, dotyczącej operacji walutowych, celem minimalizacji kosztów i poziomu ponoszonego ryzyka. Doradztwo walutowe oferowane przez TMS Brokers to również przeprowadzony na życzenie klienta audyt walutowy. Jakie są miesięczne koszty przedsiębiorstwa ponoszone na transakcjach walutowych? Jak wysokie marże ma firma na transakcjach spotowych czy forward? O ile można je obniżyć? Czy poziomy, po których przedsiębiorstwo dokonuje transakcji rzeczywiście są optymalne? Na te pytania odpowiemy Państwu po przeprowadzaniu audytu walutowego, czyli weryfikacji kosztów ponoszonych na transakcjach walutowych.

Wycena instrumentów finansowych
Jednym z wyróżników TMS Brokers jest rzetelność i zaufanie.  Nasze wyceny instrumentów finansowych opieramy o akceptowany przez wszystkich audytorów system Bloomberg dostarczający Państwu rynkowej – bezmarżowej wyceny instrumentów. Biuro maklerskie TMS Brokers zaprasza do współpracy wszystkich klientów biznesowych, pragnących skutecznie zoptymalizować swoją strategię walutową. To co dla Państwa stanowi źródło ryzyka, dla nas jest chlebem powszednim. Dzięki naszemu długoletniemu doświadczeniu, mają Państwo pewność, że korzystając z naszej oferty, zyskują Państwo wsparcie najwyższej klasy ekspertów od zarządzania ryzykiem walutowym


Sprawdź również:

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Pobierz aplikację TMS Brokers i handluj mobilnie. Inwestuj wirtualne 50 000 złotych w kontrakty na waluty lub kryptowaluty. Poczuj prawdziwe emocje bez ryzyka!

 
przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Przeczytaj bezpłatny poradnik i ucz się inwestować! Dowiesz się z niego jak szybko i łatwo zawierać transakcje online oraz w jaki sposób skutecznie analizować wydarzenia rynkowe. Pobierz już teraz!

pobierz e-book »