AT&T

[###CHART symbol=AT&T period=7days###]

AT&T — Akcje, Notowania, Cena — Dom Maklerski TMS Brokers Platforma MT4, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.10

Czy wiesz, że AT&T oferuje obsługę w 160 językach, w tym w języku polskim? Najbardziej krytycznym momentem dla AT&T (największe obciążenie sieci) w historii był dzień zamachów na World Trade Center – 11 września 2001 r.?nbsp; Za telefon chwyciły wówczas miliardy ludzi na całym świecie.

AT&T (American Telephone and Telegraph) to amerykańskie przedsiębiorstwo telekomunikacyjne notowane na NYSE (New York Stock Exchange). Spółka posiada swoją siedzibę w Dallas i jest liderem w dziedzinie łączności. Swoje usługi świadczy w Stanach Zjednoczonych oraz w wielu państwach na całym świecie. Przez wiele lat AT&T było największym na świecie przedsiębiorstwem świadczącym usługi telefoniczne oraz oferującej dostęp do telewizji kablowej. Dzięki potężnym zasobom sieciowym, wśród których znajduje się najszybsza szerokopasmowa sieć komórkowa w USA,  AT&T jest czołowym dostawcą usług głosowych, Wi-Fi, szybkiego Internetu oraz telewizji cyfrowej.

AT&T zostało założone 3 marca 1885 roku z zamiarem utworzenia ogólnokrajowej sieci telefonicznej. Prace zainicjowano w Nowym Jorku natomiast w 7 lat później sieć dotarła swoim zasięgiem do Chicago a w roku 1915 do San Francisco. Od 1927 zaczęła funkcjonować radiowa łączność transatlantycka. Dopiero w roku 1957 ustanowiono łączność kablową. W roku 1982 Departament Sprawiedliwości USA uznał AT&T za monopolistę. Po tym wyroku doszło do wydzielenia z macierzystego przedsiębiorstwa siedmiu regionalnych oddziałów celem utworzenia niezależnych przedsiębiorstw (tzw. Baby Bells), które przejęły lokalne linie telefoniczne. Skutkiem tej decyzji był spadek wartości AT&T o blisko 70%. W 1996 r. AT&T poprzez wyodrębnienie swoich działów produkcyjnych i technologicznych uformowało nową spółkę o nazwie Lucent Technologies. W dniu 18 listopada 2005 r. doszło do wykupienia AT&T przez jedną ze spółek córek SBC Communications za 16 miliardów dolarów.

Inwestuj w kontrakty na AT&T. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Zaciekawiło Cię AT&T? Już teraz możesz rozpocząć inwestowanie ze swojego smartfona. Pobierz aplikację TMS Brokers i handluj mobilnie!

 
przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak możesz zainwestować w AT&T, sprawdź darmowego e-booka TMS Brokers. Przeczytasz w nim opinie ekspertów i rekomendacje nagradzanych analityków. Pobierz teraz!

 

pobierz e-book »

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.