Beiersdorf

BEIERSDO
BID ---
ASK ---

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

Beiersdorf — Akcje, Notowania, Aktualności — TMS Brokers Platforma MT5, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.10

Czy wiesz, że Beiersdorf posiada zakład produkcyjny w Poznaniu? To dawne zakłady Pollena Lechia. Beiersdorf Polska planuje, że w roku 2020 aż 50% sprzedaży stanowić będą produkty o ograniczonym wpływie na środowisko, a emisja CO2 w przeliczeniu na sprzedane produkty spadnie o 30%?

Spółka Beiersdorf AG jest międzynarodowym koncernem z branży kosmetycznej z siedzibą w Hamburgu. Firma posiada ponad 150 oddziałów rozmieszczonych na całym świecie. Podstawą sukcesu firmy są bardzo silne i znane marki. Należąca do koncernu Nivea sprzedawana jest w ponad 200 krajach i jest jedną z najpotężniejszych marek produktów do pielęgnacji skóry na świecie. Ponadto Beiersdorf jest właścicielem takich marek jak: Elastoplast (plastry), Eucerin (dermo kosmetyki), Labello (pomadki) oraz La Prairie (kosmetyki przeciw efektom starzenia). Beiersdorf zatrudnia łącznie około 19 000 osób, z czego około tysiąca stanowią naukowcy. Od 2008 roku spółka jest notowana na giełdzie i wchodzi w skład niemieckiego indeksu – DAX.

Początki firmy sięgają drugiej połowy XIX w. kiedy to w Altonie założono niewielkie laboratorium farmaceutyczne Paula Carla Beiersdorfa. W wyniku współpracy  z jednym z najbardziej znanych dermatologów opracowany został innowacyjny plaster leczniczy, który został oficjalnie zarejestrowany w urzędzie patentowym 28 III 1882 roku. Data ta nierzadko jest wskazywana jak oficjalny początek istnienia spółki. W 1890 roku Oskar Troplowitz, młody farmaceuta żydowskiego pochodzenia, przy wsparciu finansowym rodziny postanowił odkupić zadłużone, zatrudniające zaledwie 11 osób laboratorium. Do nazwy firmy dodano jedynie suplement „&Co”. W 1911 dzięki chemikowi Isaacowi Lifschützowi opracowano nową recepturę pierwszego na świecie stabilnego kremu kosmetycznego – Nivea. Masowa produkcja tego kremu przyczyniła się do osiągnięcia przez firmę sukcesu o charakterze międzynarodowym, a krem ten stał się flagowym produktem koncernu.

Inwestuj w kontrakty na Beiersdorf. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Zainteresowany inwestycjami w Beiersdorf? Już dziś przetestuj aplikację do mobilnego tradingu TMS Brokers, zobacz jak szybko i prosto możesz rozpocząć handel na rynkach!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Dowiedz się więcej o spółkach takich jak Beiersdorf. Pobierz darmowego e-booka TMS Brokers, w którym przeczytasz opinie nagradzanych analityków!

pobierz e-book »Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.