BASF

BASF — Akcje, Notowania, Aktualności — TMS Brokers Platforma MT5, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.10

Czy wiesz, że BASF uruchomił w Środzie Śląskiej swój największy w Europie zakład produkcyjny katalizatorów samochodowych? Laboratoriach BASF prowadzone są badania nad genetycznymi modyfikacjami roślin? Wynikiem tych badań jest m.in. odmiana ziemniaków, które produkują czystą skrobię, która idealnie nadaje się do produkcji papieru, klejów i tekstyliów.

BASF SE jest największym przedsiębiorstwem chemicznym na świecie. Spółka posiada swoją siedzibę w Ludwigshafen am Rhein. Nazwa BASF pochodzi od skrótu Badische Anilin- und Soda-Fabrik. Spółka specjalizuje się w następujących dziedzinach: produkty chemiczne, tworzywa sztuczne, produkty uszlachetniające, produkty dla rolnictwa, przemysłu budowlanego, kosmetycznego, spożywczego i wielu innych. Akcje spółki BASF są notowane na kilku giełdach papierów wartościowych: we Frankfurcie (BAS), Londynie (BFA) oraz Zurychu (AN). Grupa składa się z sześciu dużych kompleksów chemicznych oraz zarządza przeszło 400 innymi fabrykami produkcyjnymi na całym świecie. Firma zatrudnia ponad 100 tys. pracowników oraz obsługuje klientów i partnerów biznesowych niemal w każdym regionie świata.

Firma BASF została założona w 1865 roku w Mannheim w Niemczech przez Friedricha Engelhorna. W 1869 roku w zakładach BASF dokonano syntezy pierwszego naturalnego barwnika – czerwonej alizaryny. Z biegiem lat uzyskiwała kolejne barwniki, co umacniało pozycję BASF w tej branży. Już pod koniec XIX w. firma osiągnęła status lidera na światowym rynku farb. W 1913 roku BASF uruchomił w Oppau pierwszą na świecie linię przemysłowej produkcji amoniaku. Pozwoliło to na rozwój produkcji nawozów sztucznych, które zintensyfikowały produkcję rolną na całym świecie. Po odbudowie z wojennych zniszczeń BASF już w latach 60. rozpoczął szybką ekspansję międzynarodową uruchamiając fabryki w Europie, Azji, obu Amerykach i Australii.

Inwestuj w kontrakty na BASF. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów


Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.