Bayer

BAYER
BID ---
ASK ---

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

Bayer — Akcje, Notowania, Aktualności — TMS Brokers Platforma MT5, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.10

Czy wiesz, że w latach 30. w laboratorium firmy Bayer opracowano Prontosil, pierwszy na świecie lek antybakteryjny, który trafił do powszechnej sprzedaży? Za to odkrycie pracownik firmy, Gerhard Domagk otrzymał w 1939 roku Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny.

Bayer AG jest niemieckim przedsiębiorstwem chemicznym i farmaceutycznym. Bayer znany jest na świecie przede wszystkim z produkcji: leków, barwników, środków rolniczych oraz tworzyw sztucznych. Struktura koncernu składa się z trzech filarów. Bayer HealthCare zajmuje się produkcją leków, narzędzi, odczynników oraz suplementów diety. Bayer CropScience wytwarza środki ochrony roślin i prowadzi badania nad inżynierią genetyczną i modyfikowaniem żywności. Z kolei Bayer MaterialScience opracowuje tworzywa wykorzystywane w przemyśle, m.in. poliuretany i poliwęglany. Najbardziej spektakularnym sukcesem rynkowym w historii firmy była produkcja kwasu acetylosalicylowego znanego bardziej jako aspiryna.

Spółka założona została w 1863 roku w dzisiejszym Wuppertal. Pierwotnie zajmowała się produkcją barwników, jednak szybko stała się również istotnym uczestnikiem rynku farmaceutycznego. Jako część reparacji po I wojnie światowej Bayer, podobnie jak inne niemieckie firmy utracił część swoich patentów, m.in. znak towarowy aspiryny. W 1925 roku Bayer AG stał się częścią syndykatu IG Farben zrzeszającego niemieckie koncerny chemiczne, które na początku XX wieku odpowiadały za 90% światowej produkcji barwników. Po II wojnie światowej alianci rozdzielili IG Farben i Bayer ponownie zaistniał pod swoją marką. Spółka odbudowała swoją międzynarodową pozycję, odkupiła część utraconych patentów i wciąż dynamicznie się rozwija. Jest obecnie drugim największym producentem leków bez recepty na świecie.

Inwestuj w kontrakty na Bayer. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Jesteś zainteresowany inwestycjami w Bayer? Możesz rozpocząć handel kontraktami już dzisiaj. Wystarczy, że pobierzesz aplikację do mobilnego tradingu TMS Brokers!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Jeśli chcesz przeczytać jeszcze więcej o tym jak skutecznie lokować swój kapitał za pośrednictwem spółek takich jak Bayer, pobierz naszego darmowego e-booka. Zapoznaj się z opiniami i rekomendacjami ekspertów TMS Brokers!

pobierz e-book »


Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.