AIG

[###CHART symbol=AIG period=7days###]

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

AIG — Akcje, Notowania, Aktualności — Dom Maklerski TMS Brokers Platforma MT4, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.09

Czy wiesz, że AIG było najbardziej kosztownym bail-out’em w historii USA. Ubezpieczyciel dostał łącznie 182,3 mld USD publicznego wsparcia. Była to pomoc ratująca przed bankructwem nie tylko same AIG, lecz również wiele globalnych banków, którym ubezpieczyciel był winny pieniądze z tytułu kontraktów CDS wystawionych na obligacje hipoteczne. W zamian za wsparcie publiczne, Departament Skarbu stał się właścicielem 92% akcji spółki.

AIG – American International Group, Inc. jest jedną z największych firm ubezpieczeniowych na świecie. Spółka jest notowana na New York Stock Exchange i prowadzi działalność w 130 krajach. Spółka obsługuje zarówno klientów instytucjonalnych, jak i indywidualnych. W zakres usług grupy AIG wchodzą: ubezpieczenia majątkowe, ubezpieczenia na życie, programy emerytalne, gwarancje kredytów hipotecznych oraz leasing samolotów. AIG uzyskuje zyski głównie ze składek ubezpieczeniowych, opłat ze standardowych ubezpieczeń na życie i produktów inwestycyjnych oraz z dochodów inwestycyjnych. Spółka wśród swoich wartości wymienia gotowość i zdolność do zapewnienia ochrony ubezpieczeniowej mające sprostać nawet najbardziej różnorodnym i wyrafinowanym potrzebom swoich klientów.

Korzenie AIG sięgają 1919 roku, kiedy to Amerykanin Cornelius Vander Starr założył agencję ubezpieczeniową American Asiatic Underwriters (AIU) w Szanghaju (Chiny). W 1926 roku spółka otworzyła swoje pierwsze biuro w USA, a w latach 1930 – 1939 rozszerzyła swoją działalność także na rynki Ameryki Łacińskiej. Po II Wojnie Światowej AIU otwierało swoje biura w Japonii i Niemczech (1946), we Francji (1948) i Wielkiej Brytanii (1953). W 1967 roku AIU wraz z innymi spółkami stworzonymi przez Corneliusa Vander Starr’a zostało połączone pod szyldem American International Group (AIG). W roku 1984 spółka zadebiutowała na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Ze względu na konieczność wypłat odszkodowań z powodu zniszczeń wyrządzonych przez huragan Katrina w USA, rok 2005 okazał się dla AIG dużym wyzwaniem, jednak ubezpieczyciel przetrwał ten ciężki okres. W 2008 roku ogólnoświatowy kryzys finansowy zmusił AIG do przyjęcia wsparcia ze strony rządu USA. Od roku 2010 spółka dokonuje ciągłej restrukturyzacji, spłaca otrzymaną pomoc rządową oraz walczy o przywrócenie swojej doskonałej reputacji i uplasowanie swojej marki jako najlepszego ubezpieczyciela na świecie.

Inwestuj w kontrakty na AIG. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Jeśli chciałbyś inwestować w kontrakty na akcje AIG, zobacz jak łatwo zacząć. Przetestuj aplikację do mobilnego tradingu TMS Brokers!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Dowiedz się jeszcze więcej o inwestowaniu w spółki takie jak AIG w darmowym e-booku TMS Brokers. Przeczytaj i dowiedz się jak skutecznie inwestować. Pobierz go już dziś!

pobierz e-book »

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.