Amazon

AMAZON
BID ---
ASK ---

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

Amazon — Akcje, Notowania, Aktualności — TMS Brokers Platforma MT4, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.09

Czy wiesz, że założyciel firmy Amazon postanowił zmienić nazwę spółki, ponieważ stara nazwa brzmiała podobnie do słowa „trup” (ang. cadaver)? Ponadto nazwa spółki rozpoczynająca się na literę „A” zwiększała szansę na jej pojawienie się na czele każdej listy, której kolejność będzie alfabetyczna.

Amazon z siedzibą w Seattle jest powszechnie uważany za pioniera w sprzedaży elektronicznej. Początkowo spółka funkcjonowała jako księgarnia internetowa. Z czasem jej asortyment wzbogacił się o produkty takie jak: DVD, muzyka, elektronika, sprzęt komputerowy, a nawet meble, czy towary spożywcze. Siłą Amazona są doskonałe procesy dystrybucji oraz sieć oddziałów zlokalizowana m.in.: w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Japonii, Chinach, Francji, Włoszech, Brazylii, Polsce, Hiszpanii i Kanadzie. Spółka w swoim portfelu posiada też inne znane serwisy internetowe: Alexa Internet, Yoyo.com (Amazon.cn) oraz IMDb. Amazon zapowiedział wybudowanie trzech centrów logistycznych w Polsce (dwa we Wrocławiu oraz jedno w Poznaniu), co zagwarantuje miejsca pracy dla blisko 6 tysięcy osób. Kamieniem milowym w rozwoju spółki było wprowadzenie do produkcji niezwykle popularnego czytnika do ebook’ów – Amazon Kindle, którego sprzedaż jest już liczona w milionach sztuk, a liczba dostępnych tytułów na to urządzenie nieustannie rośnie.

Spółka została założona w lipcu 1994 roku przez Jeffa Bezosa jako Cadabra. Rok później pojawiła już w Internecie pod obecną nazwą Amazon. Jak wiele innych znanych dzisiaj najbardziej spektakularnych firm Amazon powstał w garażu. Pomysł Jeffa Bezosa inspirowany był raportem o przyszłości Internetu, w którym prognozowano wzrost biznesu internetowego o 2,300%. Założyciel Amazona stworzył listę 20 produktów, które są najczęściej sprzedawane i reklamowane w Internecie, a następnie zawęził ją do płyt CD, sprzętu komputerowego, oprogramowania, filmów oraz książek. Ostatecznie Bezos zdecydował, iż jego nowy biznes będzie oparty na sprzedaży internetowej książek z powodu dużego popytu międzynarodowego na literaturę. W pierwszych 2 miesiącach działalności Amazon sprzedawał książki już w 50 stanach i 45 państwach. Spółka zadebiutowała na NASDAQ 15 maja 1997 roku.

Inwestuj w kontrakty na Amazon. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Inwestowanie w Amazon jest proste! Wystarczy, że pobierzesz aplikację mobilną TMS Brokers. Zacznij inwestować już dziś!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Więcej informacji o inwestowaniu w spółki takie jak Amazon znajdziesz w naszym darmowym e-booku. Pobierz go już dziś i dowiedz się na jakie instrumenty wskazują analitycy TMS Brokers!

pobierz e-book »


Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.