Allianz

ALLIANZ
BID ---
ASK ---

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

Allianz — Akcje, Notowania, Aktualności — TMS Brokers Platforma MT4, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.09

Czy wiesz, że Allianz sponsoruje wiele dyscyplin sportowych m.in. piłkę nożną i Formułę 1? Nazwę Allianz Arena nosi jeden z najnowocześniejszych stadionów na świecie – obiekt Bayernu Monachium. Allianz Polska w 2007 roku ogłosił przejęcie większościowego pakietu spółki akcyjnej Górnik Zabrze?

Allianz SE to niemiecki ubezpieczyciel z siedzibą w Monachium. Spółka jest notowana na giełdzie we Frankfurcie i wchodzi w skład indeksu DAX. Firma prowadzi swoją działalność w 70 krajach na całym świecie, a liczba jej klientów sięga 83 milionów. Allianz świadczy usługi z zakresu ubezpieczeń na życie, majątkowych, ale także zarządzania aktywami. W niektórych krajach prowadzi również działalność bankową. Zatrudniająca 148 tys. pracowników spółka wypracowała w 2013 roku łączne przychody w wysokości 110,8 mld euro oraz wynik operacyjny równy 10,1 mld euro. Allianz to także jeden ze światowych liderów w dziedzinie zarządzania aktywami  - pod koniec 2013 r. w zarządzaniu spółki znajdywały się aktywa o wartości przekraczającej 1,77 biliona euro.

Firma Allianz powstała w 1890 roku w Berlinie. Przez ponad 120 lat działalności i rozwoju, spółka przekształciła się z lokalnej niemieckiej firmy oferującej głównie ubezpieczenia komunikacyjne oraz wypadkowe w jedną z najpotężniejszych i najbardziej rozpoznawanych na świecie globalnych korporacji ubezpieczeniowo-finansowych. W 1918 roku Allianz zyskał status największego ubezpieczyciela w ówczesnych Niemczech. Po rekonstrukcji i niemieckim cudzie gospodarczym, we wczesnych latach 70. Allianz stał się największym ubezpieczycielem w Europie. Debiut spółki na giełdzie był początkiem fali fuzji, które nastąpiły w latach 90. Od 1998 roku Allianz postawił na silną dywersyfikację swojej działalności, oprócz usług ubezpieczeniowych, firma postanowiła wkroczyć na rynek usług bankowych i zarządzania aktywami.

Inwestuj w kontrakty na Allianz. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Zainteresował Cię Allianz? Inwestuj już dziś! Pobierz aplikację do mobilnego tradingu TMS Brokers i śledź globalne rynki!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Jeszcze więcej informacji o spółkach takich jak Allianz znajdziesz w darmowym e-booku TMS Brokers. Pobierz go już teraz i sprawdź opinie analityków!

pobierz e-book »


Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.