Zmiany w klasyfikacji, jest nowy lider

28-10-2013 12:36
Trzy tygodnie zmagań w konkursie TMS Pro Daytrader za nami. W minionym tygodniu w rankingu generalnym zaszły istotne zmiany. Prowadzenie utraciła Mad_DaGy, która długo była liderem z wynikiem 80,84 proc. Wyprzedziła ją VanessaA, która może się już pochwalić bardzo wysoką średnią z trzech sesji 179,81 proc

VanessaA długo czekała na swoją szansę na wyśrubowanie wyniku i przeskok z rankingu pościgowego do generalnego. Pojawiła się ona 22 października. Po słabych danych z amerykańskiego rynku pracy zmienność mocno wzrosła. EURUSD ruszył w górę z 1,3670 blisko 1,38. VanessaA doskonale wyczuła rynek. Nie tylko odrobiła straty, ale i znacząco poprawiła średnią z trzech dni. Obecnie prowadzi z bardzo dużą przewagą.

Czy wynik bliski 180 proc. pozwoli liderce konkursu utrzymać się w pierwszej trójce? Tego nie wie nikt. W wiosennej edycji konkursu TMS Pro Daytrader do zwycięstwa potrzeba było średniej 205 proc. Wygrała właśnie VanessaA. Wicemistrz osiągnął wówczas 203 proc. By znaleźć się na trzecim stopniu podium potrzeba było 164 proc. To oznacza, że w jesiennej rywalizacji wszystko jest jeszcze możliwe. Owszem, VanessaA ma ten komfort, że może inwestować spokojniej, obserwując wyniki rywali. Ale nie może pozwolić sobie na bierność. Przypomnijmy, że na wiosnę to właśnie VanessaA przeprowadziła w ostatniej chwili akcję decydującą o zwycięstwie. Przed nami jeszcze bardzo dużo czasu. Druga edycja TMS Pro Daytrader trwa do 13 grudnia. Do gry dołączają kolejni zawodnicy. O wyniku decydują trzy najlepsze sesje. Wszystko się jeszcze może wydarzyć.

Kolejne zmiany w rankingu generalnym mogą zajść w każdej chwili. Najlepsi gracze z rankingu pościgowego mogą przeskoczyć do głównego w każdej chwili - jwn88 uzyskał 120,97 proc., Lekkoparzony 77,37 proc., a adam94 65,82 proc. Jeśli poprawią bilans rachunku na plus znajdą się w ścisłej czołówce i włączą się do gry o Citroeny z linii DS.