Z funduszy długu rynków wschodzących w ciągu tygodnia wycofano 1,1 mld USD - EPFR

26-07-2013 12:30
26.07. Warszawa (PAP) - W tygodniu kończącym się w środę 24 lipca z funduszy obligacji rynków wschodzących łącznie wycofano 1,1 mld USD - wynika z przytoczonych w piątkowych raportach banków danych EPFR.

"(Odpływ środków z funduszy obligacji rynków wschodzących w wysokości 1,12 mld USD - PAP) oznacza delikatną redukcję w porównaniu z odpływem o wartości 1,33 mld USD tydzień wcześniej. Jednakże trudno jest przypisywać najnowszej figurze pozytywne znamiona wobec tygodniowych odpływów pozostających w okolicy lub powyżej poziomu 1 mld USD" - napisano w komentarzu UniCredit.

"Jest to dziewiąty z rzędu tydzień odpływów o łącznej sumie 17,2 mld dolarów (lub 75 proc. dopływów brutto od początku roku)" - dodano.

Analitycy UniCredit zwracają uwagę na to, że bardziej gołębi ton Fed nie powstrzymał tej tendencji.

"Godne uwagi jest to, że odpływy środków z rynków wschodzących nadal się utrzymują, pomimo gołębiego tonu Fed" - napisano.

"Patrząc w przód, publikacje danych w Stanach i nadchodzące posiedzenie Fed będą kluczowe przy szacowaniu momentu rozpoczęcia oraz tempa zacieśniania polityki monetarnej, tak samo jak ewentualne zmiany tonu Fed w ramach +forward guidance+. To będzie determinowało sytuację na rynkach wschodzących (...)" - dodano. (PAP)

ost/ asa/