Z funduszy długu rynków wschodzących w ciągu tygodnia wycofano 0,4 mld USD - EPFR

09-08-2013 12:57
09.08. Warszawa (PAP) - W tygodniu kończącym się w środę 7 sierpnia z funduszy obligacji rynków wschodzących łącznie wycofano 372 mln USD - wynika z danych EPFR, przytoczonych w piątkowym raporcie banku UniCredit.

"W ciągu ostatnich trzech tygodni odpływy znacząco się zmniejszyły - z poziomu 1,3 mld USD w tygodniu kończącym się 17 lipca. Czterotygodniowy przeciętny odpływ spadł do 882 mln USD. W ciągu ubiegłych 11 tygodni wycofano łącznie 18,3 mld USD (lub 80 proc. wpływów z pierwszych 21 tygodni bieżącego roku)" - napisano w piątkowym komentarzu UniCredit.

"(...) Ostatni (znaczący spadek odpływów - PAP) był prawdopodobnie wsparty słabszymi od konsensusu danymi dotyczącymi zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA z zeszłego piątku" - dodano.

Zdaniem analityków UniCredit trudno jest przewidzieć działania inwestorów w nadchodzących tygodniach.

"Patrząc w przyszłość, nadal utrzymuje się ogromna niepewność co do kierunku przepływu kapitału w funduszach długu rynków wschodzących. W ocenie sytuacji w żaden sposób nie pomaga sierpniowy okres wakacyjny - nie jesteśmy w stanie wykluczyć, że spadek odpływów jest wywołany efektem sezonowym. Oczekujemy dalszej dywersyfikacji pomiędzy funduszami poszczególnych krajów w zależności od danych krajowych" - napisano w komentarzu banku. (PAP)

ost/ asa/