XAMOO wykorzystał wzrost zmienności, mamy nowego lidera

04-11-2013 16:46
Ubiegły tydzień przyniósł sporo zmian na rynku walutowym. Zmienność znacznie wzrosła. Głównym wydarzeniem ostatnich dni był spadek EURUSD o ponad 300 pipsów, poniżej 1,35. To pomogło zawodnikom w uzyskiwaniu stóp zwrotu idących w setki procent i przyniosło spore przetasowania w rankingach konkursu TMS Pro Daytrader.

Konkurs ma nowego lidera. Na pierwsze miejsce w rankingu generalnym wyszedł gracz o nicku XAMOO. Jego średnia z trzech najlepszych sesji to obecnie prawie 185 proc. To bardzo dobry wynik. W pierwszej, wiosennej edycji konkursu TMS Pro Daytrader wystarczył do zajęcia trzeciego miejsca (Lekkoparzony, który był na trzecim stopniu podium uzyskał wówczas 164 proc.). Drugie miejsce zajmuje gracz o nicku Felo, który poprawił średnią z trzech sesji z 89 do 101,36 proc. Nad trzecim zawodnikiem ma sporą przewagę, ale to może być za mało, by zdobyć jedną z trzech głównych nagród (samochody Citroen z linii DS.). W rankingu pościgowym aż 6 graczy ma średnią powyżej 100 proc.

Wcześniej, przed atakiem XAMOO, przez tydzień prowadziła VanessaA, zwyciężczyni pierwszej edycji TMS Pro Daytrader. Okazało się jednak, że wynik 179,8 proc. nie wystarczy, by dowieźć wygraną do końca i spokojnie kontrolować przebieg rywalizacji. VanessaA szybko się w tym zorientowała i próbowała poprawić swoją średnią. Na razie bez skutku. Nie uniknęła także błędów, naraziła się na straty i wypadła z 2. miejsca w rankingu generalnego. Teraz jest liderką rankingu pościgowego. By wrócić do głównego musi odrobić straty na rachunku. By włączyć się do rywalizacji o główną nagrodę, czyli Citroena DS5, musi znów postarać się o rewelacyjny, dzienny wynik, przekraczający 200 proc. Na pewno ją na to stać. W wiosennej edycji zwycięstwo zapewniła sobie rzutem na taśmę. Uzyskała wówczas średnią ponad 205 proc.

W podobnej sytuacji jak VanessaA jest wielu graczy z rankingu pościgowego. Karolina z drugiego miejsca uzyskała średnią z trzech sesji ponad 173 proc. Trzeci Dayway może się pochwalić wynikiem 166 proc. Oni broni na pewno jeszcze nie złożyli, będą starali się odrobić straty i włączyć się do gry o konkursowe podium. Do końca konkursu pozostało jeszcze 6 tygodniu. To sporo. Poziom rywalizacji będzie rósł z tygodnia na tydzień, bo do gry włączają się nowi zawodnicy. Wśród nich będą z pewnością bohaterowie kolejnych tygodni i być może nowe gwiazdy konkursu TMS Pro Daytrader. Życzymy sukcesów w łowieniu kolejnych okazji inwestycyjnych.