TMS Brokers liderem rankingu FX Week

17-09-2013 10:11
Dom Maklerski TMS Brokers wyszedł na pierwsze miejsce w rankingu londyńskiego branżowego tygodnika „FX Week”. W kategorii miesięcznych prognoz.

Mariusz Potaczała, Prezes Zarządu TMS Brokers, wyprzedził specjalistów z Royal Bank of Scotland, Westpac i z wielu innych renomowanych instytucji finansowych (m.in. Lloyds Banking Group, ANZ, Credit Agricole CIB i Danske Bank).

TMS Brokers jest jedyną instytucją finansową z Europy Środkowo-Wschodniej uczestniczącą w rankingu prestiżowego tygodnika „FX Week”. W 2009 r. polski broker wygrał w tej klasyfikacji. W tym roku stara się powtórzyć ten sukces w kategorii miesięcznych prognoz. W maju TMS Brokers był także liderem jeśli chodzi o szacunki na najbliższe trzy miesiące.

Pierwsze miejsce TMS Brokers zapewniła prognoza zakładająca umocnienie dolara. Dla EURUSD zrealizowała się z niewielkim odchyleniem – Mariusz Potaczała oczekiwał 1,31, kurs 7 września wynosił 1,3184. Prognoza dla USDCHF zrealizowała się idealnie (0,94). Typy dla jena także były bardzo bliskie notowaniom z 7 września. Prezes DM TMS Brokers prognozował kurs 100 dla USDJPY (było 99,56) i 131 dla EURJPY (było 131,16).

Mariusz Potaczała oczekuje, że dolar nadal będzie się wzmacniać. – Relatywnie dobra koniunktura w USA pozwoli Rezerwie Federalnej na stopniowe wychodzenie z ultra łagodnej polityki prowadzonej w ostatnich latach. Jedną z najbardziej atrakcyjnych par walutowych do dyskontowania przyszłej fali aprecjacji dolara wydaje się być USDJPY, a w drugiej kolejności euro. Mimo sygnałów poprawy koniunktury ECB utrzymał we wrześniu łagodne stanowisko, a to sprawia, że euro powinno słabnąć do dolara. Oczekujemy także osłabienia franka szwajcarskiego do głównych walut – mówi Mariusz Potaczała, lider rankingu FX Week.
 


Źródło: „FX Week”

O „FX Week”

Prestiżowy, wiodący londyński tygodnik branżowy, poświęcony tematyce rynkowej i nowym trendom na rynku walutowym. „FX Week” jest wydawany od 1990 r. Jego czytelnicy to inwestorzy indywidualni i specjaliści pracujący dla globalnych instytucji finansowych. „FX Week” dociera także do międzynarodowych korporacji i firm oraz dostawców nowoczesnych technologii dla banków i instytucji finansowych.