Średnie ceny ofertowe mieszkań w V wzrosły o 0,6 proc. mdm - Szybko.pl, Expander, Metrohouse

10-06-2013 15:43
10.06. Warszawa (PAP) - Średnie ceny ofertowe mieszkań w maju w dużych miastach wzrosły w porównaniu do kwietnia o 0,6 proc. - wynika z raportu przygotowanego przez Szybko.pl, Metrohouse i Expander.

"W maju 2013 r. ceny ofertowe spadły minimalnie i tylko w dwóch miastach: w Warszawie i Szczecinie o 0,4 proc. Średnia zmiana w stosunku do kwietnia jest dodatnia i wyniosła 0,6 proc. Kolejny miesiąc bez radykalnych obniżek, stabilizacja podaży oraz koncentracja cen w przedziałach zbliżonych do średniej to dowody na długo oczekiwaną stabilizację na wtórnym rynku nieruchomości" - napisano w raporcie.

Autorzy raportu spodziewają się, że w najbliższych tygodniach ceny mieszkań powinny być stabilne.

"Obniżka stóp procentowych i rekordowo niskie oprocentowanie na poziomie poniżej 4 proc. zarówno znacząco podwyższają zdolność kredytową, jak i zwiększają grupę osób, które mogą otrzymać kredyt. Skutkiem może być zwiększony popyt, ale również zakup mieszkań większych i w lepszym standardzie. Z drugiej strony, przed nami miesiące wakacyjne, kiedy mamy do czynienia z okresowym spadkiem zainteresowania rynkiem mieszkaniowym" - napisano.

"Dlatego też w najbliższych tygodniach nie należy spodziewać się żadnych poważnych zmian" - dodano. (PAP)

map/ asa/

X
Poleć artykuł innej osobie

Uzupełnij poniższy formularz

CAPTCHA
 
Graficzne pułapki CAPTCHA