Rząd po konsultacjach nie przewiduje zmiany pierwotnych parametrów w budżecie '14 - premier

27-09-2013 14:22
27.09. Warszawa (PAP) - Po konsultacjach nad projektem przyszłorocznego budżetu rząd nie przewiduje zmiany jego pierwotnych parametrów, a dokonane zmiany są niewielkie - poinformował w piątek premier Donald Tusk.

"(...) jak ministrowie będą mogli już z Sejmu wrócić, to odbędzie się posiedzenie rządu poświęcone wyłącznie projektowi budżetu na rok 2014. Przyjmiemy ten budżet, wszystko jest uzgodnione. Zmiany są niewielkie - zawsze, jak się mówi o setkach milionów złotych to są z punktu widzenia budżetu zmiany niewielkie, ale swoje znaczenie mają" - powiedział w piątek Tusk w Sejmie.

"W tym przypadku (...) zmieniono szacunek, jeśli chodzi o dochody z BGK i przeznaczenie tych większych dochodów, których się spodziewamy na budowę dróg. To jest chyba ok. 400 mln zł. I uściślenie kwestii wieloletniego programu, jeśli chodzi o zbrojenia, czyli przygotowanie rezerwy na rok 2014. Ale to nie zmienia samych wartości, które są. Jeśli chodzi o te główne parametry, nie przewidujemy żadnych zmian w porównaniu do tego, co już państwo znacie" - dodał.

W piątek rząd ma się zająć projektem budżetu na 2014 rok oraz strategią zarządzania długiem sektora finansów publicznych w latach 2014-2017. Rząd wstępnie przyjął projekt budżetu na posiedzeniu 6 września. Zapisano w nim maksymalny deficyt 47,7 mld zł, przy dochodach na poziomie 276,5 mld zł i wydatkach na poziomie 324,2 mld zł. (PAP)

fdu/ jba/ ana/