Relacja konkursowa: to dopiero półmetek rywalizacji. Sprawdź strategie inwestorów

18-11-2015 12:42
Trwa trzeci tydzień zmagań inwestorów, gdzie główną nagrodą jest milion złotych w zarządzanie. Na marginesie należy wspomnieć, że jest to pierwsza tego typu nagroda na polskim rynku.
Relacja konkursowa: to dopiero półmetek rywalizacji. Wszystko może się zdarzyć

Tak jak się spodziewaliśmy, stopy zwrotu inwestorów biorących udział w konkursie o milion są wysokie. Rywalizacja na rachunkach z rzeczywistą gotówką powoduje, że są one jednak liczone w setkach, a nie tysiącach procent.  

Patrząc po samym wykresie EURUSD widać, że zmienność na rynku w 2 tygodniu była mniejsza w porównaniu do pierwszego tygodnia listopada, gdzie najlepsi potrafili uzyskać ponad 300% w przeciągu 4-5 sesji tradingowych. Na uwagę zasługują gracze o nicku: „Bozena58” oraz „BladyKris”, którzy już w pierwszych dniach konkursu uplasowali się w pierwszej 5-tce i do dzisiaj (stan na godz. 16:00 dnia 16.11.2015) nadal znajdują się w czołówce. Pierwszy z graczy z wynikiem 427,61% prowadzi w rankingu generalnym. Nie zapominajmy, że dopiero jesteśmy na półmetku wyścigu. BladyKris z wynikiem 220,41% uplasował się na 5 miejscu i tak naprawdę on również ma ogromne szanse na zwycięstwo. Widzimy, że czołówka w tym momencie nawzajem obserwuje swoje poczynania, nikt nie chce podejmować zbędnego ryzyka. Zawodnicy z czoła peletonu ewidentnie zmniejszyli swoją aktywność, wyczekując na ruch swojego rywala. Nie wykluczali byśmy pojawienia się „Czarnego konia” konkursu deklasującego rywali. Przespanie momentu odskoczenia od rywali, zbyt duża bierność może kosztować wiele tych, którzy obecnie cieszą się z  tymczasowego triumfu.

Raport z rynku pracy USA, opublikowany 6 listopada dał możliwość odskoczenia rywalom.  Para EURUSD spadła po godzinie 14:30 o ponad 150 punktów. Na takie środowisko każdy wytrawny gracz wyczekuje z utęsknieniem. Jeszcze lepsza sytuacja miała miejsce na przysłowiowym „kablu” (GBPUSD), który na przełomie 2 dni (5-6 listopada) spadło o prawie 350 punktów. Złożyły się na to nie tylko dobre dane z USA ale również rozczarowujący raport inflacyjny z Wysp Brytyjskich.

Na czym grają najlepsi?

Wszyscy z niewielkimi wyjątkami wybierają najpłynniejszy walor jakim jest para EURUSD. Nieliczni z pierwszej piątki dodatkowo kupują lub sprzedają kontrakt CFD na niemiecki indeks DAX. Poza tym czasem w portfelach inwestorów występują instrumenty takie jak: EURJPY, USDJPY czy GBPUSD. Przeważa duża ilość transakcji o niewielkim wolumenie. Brak tutaj stawiania wszystkiego na jedną kartę. Pierwsza piątka stosuję w głównej mierze strategię „piramidowania” i ona z reguły daje zarobić. Aktualny ranking dostępny jest na stronie konkursowej www.konkurs.tms.pl/ranking lub podczas szkoleń internetowych pt. Inwestycyjne okazje konkursowe.

To ostatni moment by przystąpić  do konkursu o milion złotych w zarządzanie. Konkurs trwa do 27 listopada. Przypomnijmy, że uczestnicy walczą o:

  • za I miejsce 1.000.000 PLN

  • za II miejsce 100.000 PLN

  • za III miejsce 50.000 PLN

  • codziennie za najlepszą dzienną stopę zwrotu 1.000 PLN

Nie czekaj! Dołącz do rywalizacji. Zapisy na stronie www.konkurs.tms.pl