Rachunki gosp. domowych za prąd będą w '14 na poziomie zbliżonym do '13 - Woszczyk (popr.)

20-09-2013 10:39
# W tytule i pierwszym akapicie depeszy powinno być "rachunki gospodarstw domowych za prąd", a nie "ceny prądu dla gosp. domowych". #

20.09. Warszawa (PAP) - Rachunki gospodarstw domowych za prąd w 2014 roku będą na przybliżonym poziomie do tegorocznych - uważa Marek Woszczyk, prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Na pytanie, czy rachunek za prąd będzie taki sam jak w tym roku i 2011 roku, prezes powiedział w telewizji TVN CNBC:

"Tak można zakładać z dużym przybliżeniem. Przynajmniej ja tak zakładam, że taki scenariusz mógłby się odbyć. W kategoriach realnych będzie to de facto oznaczało, że prąd jest tańszy, czyli stać nas będzie na więcej tej energii elektrycznej".

"Nie spodziewam się złych wiadomości dla gospodarstwa domowego. Cena dystrybucyjna może pójść trochę w górę z tego powodu, że w tej chwili staramy się pomóc inwestującym w nowe moce wytwórcze. Polska potrzebuje nowych źródeł wytwarzania. Dzisiaj sentyment inwestujących jest dość ograniczony" - dodał.

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził w czerwcu taryfy dla wszystkich przedsiębiorstw obrotu energią. Zgodnie z nowymi cennikami, obowiązującymi od 1 lipca do końca roku, ceny na rachunku odbiorcy spadną od 3,9 proc. do 4,6 proc.(PAP)

kba/ jtt/