Przegląd prasy gospodarczej, wtorek, 9 lipca

09-07-2013 07:07
09.07. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej we wtorek, 9 lipca.

RZECZPOSPOLITA

Ministerstwo Pracy chce odmrożenia środków z Funduszu Pracy. Wniosek o uwolnienie środków na aktywną walkę z bezrobociem już w przyszłym tygodniu ma trafić na biurko ministra finansów. Jak ustaliła "Rz" Władysław Kosiniak-Kamysz chce odblokowania pół miliarda złotych. (s. A7)

Być może już dziś rząd będzie mógł zapoznać się z programem cięć wydatków na 2013 rok. Wszystko zależy od tego czy resort finansów zakończy swoje analizy. (s. B3)

Fabryki aut w Europie dołują. W ciągu 2-3 lat popyt nie wzrośnie, dlatego producenci budują zakłady w Azji i Ameryce. (s. B6)

Egipt podbija ceny paliw. Po pierwszym tygodniu lipca na stacjach drożej. Podwyżki te mogą okazać się trwałe. (s. B9)

Operator sieci Play pod koniec roku zaoferuje klientom szybszy mobilny internet, szykuje się też do walki o kolejne częstotliwości - mówi w wywiadzie dla "Rz" prezes P4, Jorgen Bang-Jensen. (s. B16)

PARKIET

Zdaniem analityków rozpoczynający się w Stanach sezon wyników będzie najgorszym od roku. Z prognoz wynika, że spółki z indeksu S&P 500 średnio zwiększyły zysk na akcję o 1,8 proc. (s. 1)

GAZETA WYBORCZA

Import używanych aut stanieje. Jeszcze w tym roku importerzy używanych aut przestaną płacić 500 zł opłaty recyklingowej - przewiduje projekt przepisów, które we wtorek ma przyjąć rząd. (s. 22)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Od 60 do zaledwie kilku procent obecnych członków OFE może pozostać w funduszach, gdy zostanie wprowadzona przez rząd dobrowolność. (s. A3)

Będzie trudniej o upusty i promocje - zapowiada część deweloperów. (s. A8)

Potrzeby kapitałowe KHW są duże. Poprawa efektywności może oznaczać zmniejszenie zatrudnienia - mówi w wywiadzie dla "DGP" prezes Roman Łój. (s. A9)

Fabryki motoryzacyjne w naszym kraju zakończyły półrocze w kiepskich nastrojach. Tylko poznański zakład Volkswagena wyprodukował w ciągu minionych sześciu miesięcy więcej aut niż przed rokiem. (s. A13)

(PAP)

kuc/