Przegląd prasy gospodarczej, sobota, 8 czerwca

08-06-2013 08:45
08.06. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w sobotę, 8 czerwca.

PARKIET

Priorytetem zaktualizowanej strategii KGHM jest wzrost wartości firmy - tak by należała do dziesiątki najlepiej wycenianych spółek górniczych na świecie - powiedział Herbert Wirth, prezes spółki. Aktualizacja strategii na lata 2013-2020 powinna zostać przyjęta w tym miesiącu. (1,13)

Atmosfera podczas NWZA spożywczej spółki była bardzo gorąca. Ale uchwała o powołaniu rewidenta ds. szczególnych została podjęta. Ważą się losy obecności Mispolu na giełdzie. Powodzenie wezwania do sprzedaży akcji tej firmy leży przede wszystkim w rękach Bakallandu. (s.3)

OT Logistics, grupa specjalizująca się w transporcie śródlądowym, spedycji kolejowej i morskiej oraz usługach portowych, może przeprowadzić publiczną emisję akcji i zadebiutować na GPW jeszcze w czerwcu - wynika z informacji "Parkietu". (s.3)

Skarb Państwa chce więcej danych z PGNiG. Zmiany w statucie spółki doprowadzą do nierównego traktowania akcjonariuszy. Uprzywilejowani mogą zostać ministrowie skarbu i gospodarki. (s.4)

19 czerwca odbędzie się przeciwko Petrolinvestowi kolejna rozprawa w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Jeden z mniejszościowych akcjonariuszy spółki domaga się stwierdzenia nieważności uchwał nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy podjętych 31 stycznia 2012 r. (s.4)

GAZETA WYBORCZA

Spadek kursu złotego nie spodobał się bankowi centralnemu, więc dwoma uderzeniami zainterweniował, sprzedając waluty. Szybko odwrócił zmiany, które trzy dni temu sam spowodował. (s.8)

4K, czyli telewizja w ultrawysokiej rozdzielczości, ma zachwycić widzów i uratować przed klęską japońskich producentów elektroniki. Telewizory 4K właśnie zawitały do polskich sklepów. (s.7)(PAP)

seb/