Przegląd prasy gospodarczej, sobota, 31 sierpnia

31-08-2013 15:02
31.08. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w sobotę, 31 sierpnia.

PARKIET

PZU ogłosiło wezwanie na wszystkie pozostające w wolnym obrocie akcje producenta armatury i ceramiki. Zdaniem analityków cena jest zbyt niska. (s.4)

Petrolinvest podpisał z bankami PKO BP i BGK aneks do umowy kredytowej z marca 2007 r., który określa nowy harmonogram spłat zaciągniętych przez spółkę zobowiązań. (s.5)

Minister skarbu Włodzimierz Karpiński nie chce destabilizacji rynku kapitałowego. Ale autorzy kompromisowych rozwiązań nic nie wiedzą o tym, aby rząd je rozpatrywał.

Deutsche Telekom jest zainteresowany Netią. Nawet o 8 proc., do 5,4 zł, rósł w piątek kurs akcji Netii po tym, jak "Wall Street Journal" opublikował artykuł o przymiarkach grupy Deutsche Telekom do usprawnienia realizacji strategii. (s.5)

GAZETA WYBORCZAHandlowcy mogą otwierać szampana - w przyszłym roku zapłacą o połowę mniej za obsługę kart. Za to konsumenci powinni uważnie patrzeć, czy banki nie odbiją sobie tej karcianej obniżki na nich. (s.7)

Od tygodnia rosyjscy urzędnicy publicznie kwestionują jakość żywności z Polski i rzetelność polskich dostawców. Czy Moskwa przymierza się, by zastosować wobec Polski jedną ze swoich ulubionych broni: embargo na żywność?

Stracona dekada Microsoftu. Na filmie spocony biega po scenie, wściekle rycząc. Po kilku minutach zatrzymuje się, by oznajmić osłupiałym widzom, że kocha Microsoft. A kiedy Google przejął dwóch jego programistów, miał rzucić krzesłem i wykrzyczeć: "Zabiję pie... Google'a". Teraz Steve Ballmer odchodzi. (s.12-13). (PAP)

pr/