Przegląd prasy gospodarczej, sobota, 10 sierpnia

10-08-2013 08:57
10.08. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w sobotę, 10 sierpnia.

PARKIET

Benefit różnicuje źródła przychodów. Utrzymanie dotychczasowego tempa rozwoju oraz rentowności biznesu - takie priorytety stawia sobie zarząd, kierowany przez Tomasza Józefackiego. (s.3)

Power Media, specjalizujące się w produkcji oprogramowania na zamówienie oraz prowadzące serwis księgowości internetowej ifirma.pl, zamierza jeszcze w tym roku poszerzyć ofertę o dwie nowe usługi. Firma poszerzy ofertę o hosting i usługi księgowe dla przedsiębiorstw. (s.3)

Nowa inwestycja Harpera może mile zaskoczyć. Harper Hygienics finiszuje z budową nowej hali produkcyjnej w Mińsku Mazowieckim. Jest szansa, żeby uzyskać o 50-60 proc. wyższą wydajność - sygnalizuje prezes. (s.4)

RZECZPOSPOLITA

Na półmetku piwnych żniw browary nie tryskają optymizmem. Nie wykluczają w tym roku spadku sprzedaży. W I półroczu 2013 r. nie było miesiąca, w którym Polacy kupiliby więcej piwa niż rok wcześniej. Średnio sprzedaż tego alkoholu spadała o 4-5 proc. (s.A11)

GAZETA WYBORCZA

Chętni do zamieszkania w Warszawie zapłacą za nawet dwa razy więcej niż w Rzeszowie i Toruniu. Ale wszędzie można przebierać w ofertach jak w ulęgałkach, a ceny są niższe niż przed rokiem. (s.6)

Po co kłócić się o ułamki procentu w wynikach OFE? Nieważne, skąd będzie nasza emerytura, z ZUS czy też z OFE - i tak będzie głodowa. Dlatego musimy sami oszczędzać na starość - apelują ekonomiści. (s.7)

Pierwszy pociąg Pendolino wyprodukowany przez firmę Alstom dla PKP InterCity w fabryce we włoskim Savigliano jedzie już do Polski. W poniedziałek rano ma być we Wrocławiu. (s.7)(PAP)

seb/

X
Poleć artykuł innej osobie

Uzupełnij poniższy formularz

Graficzne pułapki CAPTCHA