Ostateczny wariant zmian w OFE może się w szczegółach różnić od propozycji raportu - Tusk

02-07-2013 14:32
02.07. Warszawa (PAP) - Ostateczny wariant zmian w OFE może się w szczegółach różnić od propozycji zawartych w zaprezentowanym w ubiegłym tygodniu przeglądzie systemu emerytalnego - poinformował we wtorek premier Donald Tusk.

"Nie wykluczam, że wariant ostateczny (po debacie - PAP) może się w szczegółach różnić w porównaniu do tych przedstawionych w raporcie" - powiedział Tusk na wtorkowej konferencji prasowej.

"Definitywne zamknięcie przewidujemy na przełom sierpnia i września. Mam nadzieję, że przyjmiemy to na ostatnim sierpniowym posiedzeniu rządu i do Sejmu będzie mógł trafić raport z jedną rekomendacją, a co za tym idzie pilnie przygotujemy założenia do projektu ustawy, ponieważ zmiany w systemie OFE, jeśli się na nie po tej debacie zdecydujemy, będą wymagały zmian ustawowych" - dodał.

Wcześniej we wtorek Tusk poinformował, że Rada Ministrów przyjęła raport w sprawie systemu emerytalnego, a po dwóch miesiącach debaty rząd oczekuje jednej rekomendacji w sprawie OFE z końcem sierpnia.

W ubiegłą środę ministrowie pracy i finansów zarekomendowali przekazanie do konsultacji społecznych trzech propozycji zmian w systemie emerytalnym: likwidację obligacyjnej części OFE, dobrowolność udziału w OFE i dobrowolność udziału w OFE z dodatkową składką.(PAP)

fdu/ jtt/