Około połowy dodatkowego deficytu finansowane kredytami, reszta SPW - Kotecki z MF

18-07-2013 11:31
18.07. Warszawa (PAP) - Finansowanie dodatkowych 16 mld zł deficytu Ministerstwo Finansów chce rozłożyć "mniej więcej pół na pół" między kredyty z organizacji międzynarodowych a emisję długu - poinformował w czwartek główny ekonomista resortu finansów Ludwik Kotecki.

"Finansowanie tych 16 mld rozłoży się mniej więcej pół na pół między kredyty od organizacji międzynarodowych a emisję długu" - powiedział dziennikarzom Kotecki.

We wtorek premier Donald Tusk zapowiedział, że w sierpniu zostanie przedstawiona nowelizacja tegorocznego budżetu. W świetle ubytku w dochodach budżetowych na poziomie 24 mld zł planowane jest zwiększenie deficytu budżetowego o 16 mld zł. Cięcia w resortach mają wynieść ok. 8,5-8,6 mld zł.(PAP)

fdu/ jtt/

X
Poleć artykuł innej osobie

Uzupełnij poniższy formularz

CAPTCHA
 
Graficzne pułapki CAPTCHA

Sprawdź również:

1 miesiąc 2 tygodnie
Aktualności
TMS NonStop na Twoim urządzeniu mobilnym!
Serwis TMS NonStop jest także dostępny jako aplikacja na urządzenia mobilne! Dzięki aplikacji każdy użytkownik może "NonStop" śledzić najważniejsze wydarzenia rynkowe na ekranie smartfona lub tableta. 24 godziny na dobę, gdziekolwiek jesteś, w wygodny i intuicyjny sposób uzyskasz dostęp do treści publikowanych w TMS NonStop - portalu, z którego korzystają tysiące inwestorów.