Od 1 lipca należy spodziewać się jednocyfrowej obniżki cen energii - URE

04-06-2013 09:52
04.06. Warszawa (PAP) - Urząd Regulacji Energetyki dostał odpowiedzi o trzech sprzedawców energii z taryfami zakładającymi jednocyfrowy spadek cen energii, jedna firma wciąż chce utrzymania cen. Postępowanie taryfowe zbliża się do końca, można oczekiwać, że obniżki cen energii będą jednocyfrowe - poinformowała PAP Agnieszka Głośniewska, rzecznik prasowy URE.

"Wszystkie spółki obrotu energią odpowiedziały na wezwanie prezesa URE. Trzy firmy w taryfach zakładają niższe ceny energii, jedna chce utrzymania ich na dotychczasowym poziomie. Proponowana skala obniżek cen jest jednocyfrowa i należy oczekiwać, że w nowych taryfach spadek cen będzie jednocyfrowy" - powiedziała PAP Głośniewska.

Dodała, że regulator chce zakończyć postępowanie w takim terminie, aby taryfy weszły w życie od 1 lipca tego roku.

"Zmierzamy do zakończenia części dowodowej postępowania. Aby taryfy weszły w życie od 1 lipca, postępowanie taryfowe powinno się zakończyć do 16 czerwca, możliwe, że uda nam się zakończyć je wcześniej" - poinformowała Głośniewska.

Cztery przedsiębiorstwa obrotu energią, tzw. sprzedawcy z urzędu, w pierwotnie złożonych taryfach chciały utrzymania cen w drugiej połowie roku na niezmienionym poziomie.

Prezes URE Marek Woszczyk informował wówczas, że jest przestrzeń dla obniżek cen i wezwał sprzedawców do kilkuprocentowej korekty taryf. (PAP)

bg/ asa/