Indeks cen mieszkań w V wzrósł o 0,74 proc. mdm - Open Finance, Home Broker

07-06-2013 11:30
07.06. Warszawa (PAP) - Indeks cen transakcyjnych mieszkań wzrósł w maju o 0,74 proc. mdm do 775,99 pkt. - wynika z raportu przygotowanego przez Open Finance i Home Broker.

"Ceny mieszkań utrzymują się na stabilnym poziomie - wynika z najnowszego odczytu indeksu średnich cen transakcyjnych, liczonego przez Open Finance i Home Broker na bazie transakcji dokonywanych przez klientów obydwu firm. (...) W kwietniu indeks zanotował 0,65-proc. spadek, który w maju, z niewielką nawiązką, został odrobiony - wzrost wyniósł 0,74 proc. Zatem tylko w tym roku indeks wzrósł o ponad 6,9 proc." - napisano w raporcie.

"Majowy odczyt indeksu średnich cen transakcyjnych mieszkań wskazuje, że sytuacja na rynku mieszkaniowym generalnie jest stabilna, choć z punktu widzenia deweloperów zapewne mogłaby być lepsza" - dodano.

Zdaniem autorów raportu, w najbliższych miesiącach można oczekiwać niewielkich wahań cen na rynku.

"Przed nami sezon wakacyjny, który charakteryzuje się nieco zmniejszoną aktywnością na rynku mieszkaniowym. Można więc oczekiwać, że w kilku nadchodzących miesiącach liczba transakcji i ceny będą podlegały niewielkim wahaniom" - napisano. (PAP)

nik/ asa/