Ceny ropy w Nowym Jorku spadają po najmocniejszej od 2 miesięcy zniżce we wtorek

21-08-2013 07:42
21.08. Nowy Jork, Londyn (PAP/Bloomberg) - Ropa naftowa na giełdzie paliw w Nowym Jorku tanieje podczas środowego handlu po najmocniejszej od 2 miesięcy zniżce podczas poprzedniej sesji - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na październik, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 104,90 USD, po zniżce o 21 centów.

Brent w dostawach na październik na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie tanieje o 35 centów do 109,80 USD za baryłkę.

Analitycy oceniają, że w ub. tygodniu zapasy ropy w USA spadły o 1,5 mln baryłek. Spodziewany jest za to wzrost zapasów paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, o 750 tys. baryłek.

We wtorek raport o zapasach paliw w USA podał Amerykański Instytut Paliw (API), a w środę swoje dane przedstawi Departament Energii USA.

API podał, że zapasy ropy spadły w ub. tygodniu o 1,2 mln baryłek, benzyny - spadły o 3,7 mln baryłek, a paliw destylowanych spadły o 1,8 mln baryłek.

Inwestorzy czekają na wieczorną publikację minutes z posiedzenia Fed w lipcu i spodziewają się, że Rezerwa Federalna rozpocznie już we wrześniu ograniczanie swojego programu pobudzania wzrostu gospodarczego w USA.

WTI w kontraktach na wrzesień, które wygasły we wtorek, zniżkowała podczas poprzedniej sesji aż o 2 proc.(PAP)

aj/ ana/