Ceny ropy w Nowym Jorku spadają

24-07-2013 09:02
24.07. Nowy Jork, Londyn (PAP/Bloomberg) - Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają po danych o zapasach ropy w USA i rozczarowującym odczycie PMI w Chinach. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, spada o 31 centów do 106,92 USD.

Brent w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie spada o 32 centy do 108,10 USD za baryłkę.

W środę amerykański Departament Energii opublikuje dane o zapasach ropy w ubiegłym tygodniu. We wtorek American Petroleum Institute podało szacunkowe dane, według których zapasy ropy naftowej spadły o 1,44 mln baryłek. Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewają się, że spadły one o 2,8 mln baryłek, do najniższego poziomu od pół roku.

"Rynki spodziewają się dalszego pozytywnego sygnału z danych Departamentu Energii. Ceny surowca wskazują, że mogą być dalsze spadki zapasów" - ocenił David Lennox z Fat Prophets w Sydney.

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Chin, wyniósł w lipcu 2013 roku 47,7 pkt. wobec 48,2 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - podano we wstępnych wyliczeniach HSBC Holdings i Markit Economics. Analitycy spodziewali się wskaźnika na poziomie 48,2 pkt. (PAP)

mj/ jtt/