Bayer przejmie Monsanto. Mariaż szwarccharakterów - komentuje Dariusz Świniarski / Forbes

20-09-2016 12:48
Bayer, producent aspiryny i pestycydów, oraz Monsanto, największy wytwórca genetycznie modyfikowanych nasion i przy okazji jedna z najbardziej nielubianych firm, łączą siły. Ma powstać największy na świecie producent chemii dla rolnictwa i nasion. Rosną obawy, że spowoduje to wzrost cen dla rolników i konsumentów, a także zmniejszy wybór produktów. Obawy mają też regulatorzy, którzy prawdopodobnie zablokują fuzję w takiej formie.
Bayer przejmie Monsanto. Mariaż szwarccharakterów - komentuje Dariusz Świniarski / Forbes

Dariusz Świniarski, zrządzający portfelami TMS Brokers, tłumaczy, że Bayer zdecydował się na przejęcie Monsanto w celu skokowego wzrostu biznesu. – Segment rolny ma wyższą marżowość od średniej w grupie, w związku z tym Bayer stawia na rozwój segmentu agro. Dodatkowym argumentem za przejęciem jest uzyskanie efektów synergii – mówi analityk.

Cały materiał dostępny jest pod linkiem: http://www.forbes.pl/bayer-przejmie-monsanto,artykuly,207504,1,1.html

X
Poleć artykuł innej osobie

Uzupełnij poniższy formularz

Graficzne pułapki CAPTCHA

Sprawdź również:

3 tygodnie 6 dni
Aktualności
TMS NonStop na Twoim urządzeniu mobilnym!
Serwis TMS NonStop jest także dostępny jako aplikacja na urządzenia mobilne! Dzięki aplikacji każdy użytkownik może "NonStop" śledzić najważniejsze wydarzenia rynkowe na ekranie smartfona lub tableta. 24 godziny na dobę, gdziekolwiek jesteś, w wygodny i intuicyjny sposób uzyskasz dostęp do treści publikowanych w TMS NonStop - portalu, z którego korzystają tysiące inwestorów.