Procter & Gamble

[###CHART symbol=P&G period=7days###]

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

Procter & Gamble — Akcje, Notowania, Aktualności — TMS BrokersPlatforma MT4, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.18
 

Czy wiesz, że potoczne określenie „opera mydlana” powstało, gdy P&G reklamowało swoje produkty, a w szczególności mydło, podczas emisji popularnego serialu radiowego? W 2012 roku P&G został oficjalnym partnerem Polskiego Komitetu Olimpijskiego?

Procter & Gamble Co. jest międzynarodową grupą kapitałową z siedzibą w Cincinnati (Ohio) w USA. Firma zajmuje się wytwarzaniem różnorodnych dóbr konsumpcyjnych, przede wszystkim kosmetyków oraz środków higieny osobistej. Wartość spółki szacowana jest na ok. 6,31 mld USD, co stawia ją w gronie największych przedsiębiorstw świata. Firma zatrudnia blisko 180 000 pracowników i ma ponad 60 fabryk na całym świecie. Procter & Gamble ma swojej ofercie około 40 kategorii produktów, które rozprowadza w ponad 180 krajach. W skład firmy wchodzą 23 marki, których roczna wartość sprzedaży (każdej z osobna) przekracza miliard dolarów. P&G należy do grona 10 największych spółek amerykańskich oraz znajduje się w czołowej 30-tce na świecie (wg. The Business Week, Global 1000). Co roku P&G przeznacza na badania i rozwój swoich nowych produktów kwotę przekraczającą miliard USD.

Spółka została założona w 1837 r. przez producenta świec Williama Proctera oraz wytwórcę mydła Jamesa Gamble’a. Pierwotnie firma funkcjonowała jako małe przedsiębiorstwo produkcyjne w Cincinnati z kapitałem początkowym równym 7000 USD. Z racji działalności współzałożycieli, pierwszymi produktami produkowanymi przez P&G były świece woskowe oraz mydło. W 1887 roku P&G ustanowiło pionierski program przyznawania akcji dla swoich pracowników. W 1954 P&G otworzyło pierwszą placówkę w Europie poprzez leasing małej fabryki detergentów w Marsylii. Rok później na rynek weszła nowość w dziedzinie higieny jamy ustnej - pasta do zębów z fluorem (Crest), która skuteczniej zwalczała próchnicę.  W 1961 r. zadebiutowały pieluchy jednorazowe Pampers. W kolejnych latach firma opracowała także nowy rodzaj produktów do pielęgnacji włosów: szampon oraz odżywkę dwa-w-jednym, a w 1991 roku rozszerzyła swoją działalność na takie kraje, jak ówczesna Czechosłowacja, Rosja, Węgry i Polska. W 2005 r. P&G przejęło koncern Gillettte.

Inwestuj w kontrakty na Procter & Gamble. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Chętny do zainwestowania w kontrakty na akcje Procter & Gamble? Wypróbuj trading w aplikacji TMS Brokers! Pobierz aplikację i już dziś zyskaj dostęp do globalnych rynków!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Jeśli chciałbyś poznać tajniki inwestowania w spółki takie jak Procter & Gamble, zapoznaj się z bezpłatnym przewodnikiem, przygotowanym przez ekspertów TMS Brokers. Pobierz i sprawdź jak skutecznie zacząć inwestować w kontrakty na akcje!

pobierz e-book »

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.