Starbucks

STBUCKS
BID ---
ASK ---

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

Starbucks — Akcje, Notowania, Aktualności — TMS BrokersPlatforma MT4, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.18
 

Czy wiesz, że w roku 1991 Starbucks stał się pierwszą  prywatną korporacją w USA, która przekazała swoje udziały w firmie pracownikom niepracującym na pełnym etacie. Nazwa spółki Starbucks pochodzi od pierwszego oficera w książce Hermana Melville’a „Moby Dick”. Z kolei logo koncernu przedstawia syrenę znaną z mitologii greckiej.

Starbucks Corporation jest największą na świecie siecią kawiarni. Oprócz kawy prowadzi również sprzedaż herbaty, gorącej czekolady, deserów oraz wypieków i nie tylko. Od 1995 roku Starbucks zajął się sprzedażą popularnych napojów mrożonych – Frappuccino, a od 1999 roku również herbaty Tazo Tea. Przez lata Starbucks stał się ikoną miejskiego stylu życia. W czerwcu 2014 roku, koncern prowadził 23 305 kawiarni ulokowanych w 64 krajach, z czego najwięcej bo ponad 13 tys. znajduje się w USA. W Polsce powstało 48 kawiarni tej sieci. Starbucks jest notowany na giełdzie NASDAQ w Nowym Jorku.

Początki firmy sięgają 1971 roku, kiedy to została założona przez Jerry’ego Baldwina, Zev Siegala i Gordona Bowkera. Na początku spółka posiadała jeden lokal przy Western Avenue 2000. Starbucks szybko zdobywał popularność przede wszystkim dzięki bardzo wysokiej jakości kawy jaką serwował. W pierwszym roku działalności Starbucks oferował kawę, którą można było nabyć w tradycyjnych sklepach, ale z czasem postanowił zaopatrywać się w kawę bezpośrednio od plantatorów. Lata 90. XX wieku były okresem szybkiej ekspansji dla firmy. Pierwsza kawiarnia poza granicami Ameryki Północnej powstała w Tokio w 1996 roku, a do otwarcia pierwszych kawiarni w Europie doszło w 1998 roku w Londynie, gdy spółka przejęła 60 sklepów należących do Seattle Coffee Company. W kolejnych latach szybko rosła liczba kawiarni sieci, a w 2006 roku istniało ich już ponad 12 tysięcy. W czerwcu 2008 roku Starbucks podpisał umowę z SSP The Food Travel Experts, na podstawie której w Europie miało powstać ponad 150 kawiarni zlokalizowanych głównie na dworcach kolejowych i lotniskach. Pierwsza kawiarnia w Polsce pojawiła się w kwietniu 2009 roku w Warszawie.

Inwestuj w kontrakty na Starbucks. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Możesz inwestować w kontrakty na akcje Starbucks wprost ze swojego telefonu! Wystarczy, że pobierzesz aplikację mobilną TMS Brokers. Przetestuj ją już dziś!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Więcej o inwestowaniu w spółki takie jak Starbucks dowiesz się z darmowego e-booka TMS Brokers. Pobierz go jeszcze dziś i przeczytaj jak zacząć inwestycje w kontrakty na akcje!

pobierz e-book »


Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.