Siemens

Simens — Akcje, Notowania, Aktualności — TMS BrokersPlatforma Webowa MT5, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.18
 

Czy wiesz, że w 1895 roku Siemens wygrał przetarg na budowę sieci elektrycznej oraz elektryfikację oświetlenia w Łodzi? Firma jednak ostatecznie nie podjęła się jego realizacji.

Siemens AG to jeden z największych międzynarodowych koncernów specjalizujący się w branży energetycznej, elektrotechnicznej, transportowej, telekomunikacyjnej oraz medycznej. Oferta spółki obejmuje rozmaity sprzęt diagnostyczny oraz terapeutyczny, urządzenia do rezonansu magnetycznego, tomografy i wiele innych. Z kolei spółka zależna Siemens-Bosch jest największym producentem AGD w Europie.  Siedziby firmy mieszczą się w Monachium oraz w Berlinie. Spółka jest notowana na giełdzie we Frankfurcie oraz od marca 2001 r. na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych. W spółce zatrudnionych jest blisko 362 tys. osób. W 2013 Siemens wypracował 75,9 mld euro obrotów oraz 4,2 mld zysków.

W październiku 1847 roku niemiecki inżynier i wynalazca Werner von Siemens utworzył w Berlinie przedsiębiorstwo „Siemens&Halske”. Rok później firma zrealizowała pierwsze duże przedsięwzięcie budując 500 km długodystansowej linii telegraficznej pomiędzy Frankfurtem nad Menem, a Berlinem. W 1866 roku Siemens wynalazł prądnicę prądu stałego, napędzaną przez młyn wodny, która wytwarzała prąd na potrzeby pierwszego na świecie elektrycznego oświetlenia ulicznego w Godalming w Wielkiej Brytanii. Już w roku 1936 roku koncern zatrudniał 190 000 ludzi i odpowiadał za aż 31% łącznego obrotu przemysłu elektrotechnicznego. Po wojnie Siemens&Halske skoncentrował się na produkcji cywilnej komputerów, pralek, półprzewodników, a nawet sztucznych rozruszników serca.

Inwestuj w kontrakty na Siemens. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów


Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.