Krótki przewodnik po platformie MT5

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, TMS Brokers udostępnił nową platformę tradingową – MT5. To najnowsza wersja uznanej przez inwestorów platformy MetaTrader. Dzięki niej Klienci TMS mają możliwość dokonywania transakcji za pośrednictwem najnowocześniejszej wersji sprawdzonego i uznanego narzędzia. Trading na MT5 jest zgodny z regulacjami ESMA i MIFiD II a rachunki podlegają nielimitowanej ochronie przed ujemnym saldem. Obecnie będzie to główna, wspierana i rozwijana technologicznie przez TMS i MetaQuotes platforma tradingowa w naszym domu maklerskim. Nowe instrumenty będą wprowadzane wyłącznie na platformie MT5.

Główne funkcjonalności MT5 to:

  • One-click trading
  • Szeroka gama zleceń, w tym: Market, Stop loss, Limit, Stop Entry, Trailing Stop
  • Wbudowane środowisko developerskie MQL5
  • Natychmiastowa modyfikacja zleceń
  • Możliwość otwierania pozycji przeciwstawnych
  • 38 wbudowanych wskaźników technicznych, 22 narzędzia analityczne i 46 obiektów graficznych
  • Zaawansowany tester strategii

Obsługa platformy MT5 jest intuicyjna i bardzo zbliżona do MT4. W dalszej części przedstawiamy odpowiedzi na pytania zadawane najczęściej przez nowych użytkowników.
Gdyby potrzebowali Państwo dodatkowych informacji, udzieli ich Departament Obsługi Klienta:

Email: dok@tms.pl
Tel.: +48 22 27 66 282
​Tel.: +48 602 348 048 


 

Jak wywołać na platformie MT5 zakładkę Rynek?

Możliwość wywołania zakładki Rynek na platformie MT5, znajduje się w menu Widok (lewy górny róg platformy). Do otwarcia zakładki rynek służy też skrót klawiszowy Ctrl + M.


 

Jak wywołać na platformie MT5 zakładkę Terminal/Narzędzia?

Możliwość wywołania zakładki Terminal na platformie MT5, znajduje się w menu Widok (lewy górny róg platformy). W menu Widok należy wybrać Narzędzia. Do otwarcia zakładki Terminal służy też skrót klawiszowy Ctrl + T. 


 

Jak usunąć „strzałki” z wykresów?

Zielone i czerwone strzałki widoczne na wykresie to historyczne transakcje. Jeżeli nie chcemy ich widzieć na wykresie należy wejść w menu Narzędzia (lewy górny róg platformy). Z menu Narzędzia należy wybrać Opcje. Pojawi się okno opcji, w którym należy wybrać zakładkę Handel, później należy odznaczyć kwadrat przy „Pokaż historię transakcji na wykresie w czasie rzeczywistym”. Kliknąć OK. w celu potwierdzenia zmiany.

 


 

Nie widzę możliwości zmiany interwału czasowego oglądanego wykresu.

Jeżeli nie widać funkcjonalności zmiany interwału czasowego na wykresie należy wybrać menu Widok, a później Pasek narzędzi a następnie zaznaczyć Okresowość. Na platformie pojawi się pasek z możliwością zmiany interwału wykresu.

 


Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.