Jesteś w centrum świata inwestycji

Doradztwo Surowcowe

 

Dom Maklerski TMS Brokers wyróżnia się na polskim rynku nie tylko ogromnym doświadczeniem, lecz również w pełni kompleksową ofertą skierowaną do klientów indywidualnych i biznesowych. Jedną z naszych specjalizacji, wynikającą z eksperckiej wiedzy, wieloletniego doświadczenia i codziennej praktyki jest profesjonalne doradztwo surowcowe, którym wspieramy polskie przedsiębiorstwa. Nasza oferta skierowana jest również do klientów indywidualnych, dla których inwestycja w surowce może stanowić ważny element konstrukcji portfela inwestycyjnego.

Dlaczego doradztwo surowcowe jest ważne?
Zakup i sprzedaż surowców stanowi podstawę działalności wielu polskich przedsiębiorstw. Ich funkcjonowanie i potencjalne zyski zależą natomiast od zmieniających się uwarunkowań rynkowych, przede wszystkim zaś cen surowców i towarów. Te same czynniki są również istotne z punktu widzenia inwestorów, dla których surowce stanowią ważny element portfela, np. zapewniając jego dywersyfikację. Od czego zależą ceny surowców? Kluczowe znaczenie mają tu cztery czynniki:

  • Aktualna struktura popytu i podaży na rynku surowców
  • Stan zapasu surowców – im jest wyższy, tym ceny z reguły niższe
  • Sytuacja gospodarcza i polityczna, w tym przede wszystkim restrykcje eksportowe i importowe
  • Czynniki meteorologiczne, szczególnie wpływające na wielkość zbiorów, a więc również i zapasów oraz cenę produktów rolnych

Ponadto na ceny surowców wpływać może również aktualne działanie inwestorów spekulacyjnych. Rolą doradcy jest stworzenie i wdrożenie strategii pozwalającej na skutecznym ograniczeniu poziomu ryzyka biznesowego wynikającego ze zmian na rynku surowców, jak również dynamiczne reagowanie na wspomniane zmiany, co pozwala na ograniczanie potencjalnych strat lub podjęcie doskonałej decyzji inwestycyjnej.

Hedging surowcowy
​Najważniejszym elementem doradztwa surowcowego skierowanego do przedsiębiorstw jest hedging surowcowy, czyli strategia zabezpieczająca przed niekorzystnymi z punktu widzenia skutkami zmian cen surowców. W ten sposób skutecznie minimalizuje się poziom ryzyka ponoszonego z tego tytułu.

Do elementów hedgingu surowcowego należą między innymi:

Doradztwo surowcowe w ofercie TMS Brokers

Dom maklerski TMS Brokers obok akcji i indeksów giełdowych oraz rynku Forex specjalizuje się również w inwestycjach w surowce, doradztwie i ograniczeniu ryzyka walutowego. W skład naszej oferty wchodzą między innymi:

  • Cykliczne opracowania dotyczące rynku surowców rolnych (prognozy zbiorów oraz wpływu czynników meteorologicznych na ceny)
  • Raporty dotyczące rynków metali i ropy naftowej (wpływ czynników gospodarczych i politycznych na ceny)
  • Cotygodniowe rekomendacje skutecznych zabezpieczeń cen towarów i surowców
  • Długoterminowe analizy pięciu najważniejszych rynków surowcowych (Agriculture, Softs, Energy, Base metals)
  • Konsultacje z doświadczonym indywidualnym doradcą, specjalizującym się w rynku surowców

W TMS Brokers wychodzimy z założenia, że inwestycje na rynku surowców stanowią ważny element portfela inwestycyjnego. Ponadto mając doskonałą orientację w rynku surowców, wiemy jak zabezpieczać się przed niekorzystnymi zmianami cen surowców i towarów. Naszym doświadczeniem i wiedzą już od wielu lat skutecznie dzielimy się z naszymi klientami, budując nasz wspólny sukces.


Sprawdź również:

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Pobierz aplikację TMS Brokers i handluj mobilnie. Inwestuj wirtualne 50 000 złotych w kontrakty na waluty lub kryptowaluty. Poczuj prawdziwe emocje bez ryzyka!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Przeczytaj bezpłatny poradnik i ucz się inwestować! Dowiesz się z niego jak szybko i łatwo zawierać transakcje online oraz w jaki sposób skutecznie analizować wydarzenia rynkowe. Pobierz już teraz!

pobierz e-book »