Tutorial - Asystent TMS Connect

Witamy na szkoleniu instruktażowym Asystenta TMS Connect (Guardian Angel)

Informacje ogólne:

Celem Asystenta TMS Connect (Guardian Angel) jest zapewnienie automatycznego, profesjonalnego instruktażu w czasie rzeczywistym, każdemu traderowi.

System analizuje Twoje transakcje w czasie rzeczywistym, aby wykryć wzorce systematyczne Twoich transakcji w odniesieniu do warunków rzeczywistego rynku. Nasza analiza, której przeprowadzenie trwa kilka sekund, daje wgląd w Twoje własne transakcje, aby z czasem pomóc w podejmowaniu lepszych jakościowo decyzji.

Najpierw trzeba upewnić się, czy [opcja] "Specjalistyczni doradcy" jest włączona. Jeśli nie, należy w to kliknąć, aby ją uaktywnić.

Asystent TMS Connect jest uaktywniony na platformie MT4 po zakończeniu instalacji. W celu rozpoczęcia pracy wymaga się akceptacji warunków korzystania. Główną konsolę można otwierać lub maksymalnie zmniejszać z ikony paska. W celu otwarcia konsoli głównej, kliknij ikonę na pasku zadań w komputerze.

Konsola główna:

To jest główny ekran z komunikatami, który będzie pojawiał się za każdym razem przy otwieraniu lub zamykaniu pozycji. Należy trzymać okno w stanie otwartym w trakcie prowadzenia transakcji.

Każdy komunikat będzie identyfikowany innym kolorem, aby określić poziom istotności:

  • Zielony - wskazanie pozytywne
  • Żółty - Średni poziom znaczenia
  • Czerwony - Wysokie znaczenie lub niebezpieczeństwo

Nawigacja:

Asystent TMS Connect pokazuje 10 ostatnich komunikatów. Kliknij w strzałki, aby odczytać stare i nowe komunikaty. Jeśli chcesz zobaczyć starsze komunikaty, przejdź do opcji "Dziennik komunikatów" na konsoli głównej.

Nowy komunikat:

Mała koperta wskazuje, że bieżący komunikat jest nowy i nieprzeczytany. W pobliżu koperty jest liczba nieprzeczytanych komunikatów.

Uzyskaj więcej informacji:

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o uzasadnieniu komunikatów oraz zgromadzić więcej informacji na temat najlepszych praktyk, kliknij opcję "Uzyskaj więcej informacji" pod koniec każdego komunikatu. To jest link, który przeniesie cię do ośrodka kształcenia z opracowaniem tematu każdego komunikatu.

Usuń komunikat:

W przypadku stwierdzenia zbyt częstego pojawiania się konkretnego komunikatu może wystąpić konieczność zajęcia się sprawą. Jednak jeśli nie chcesz dłużej oglądać pojawiających się komunikatów, kliknij opcję "usuń komunikat", a Guardian Angel od tego momentu nie będzie go pokazywać.

Jeśli w dowolnym momencie będziesz chciał/a przywrócić otrzymywanie tego komunikatu, przejdź do opcji "Ustawienia" i klinik "Przywróć domyślne ustawienia komunikatów" w oknie "Ustawienia" na konsoli głównej.

Funkcje:

Kliknięcie w powiadomienie otworzy okno główne, które zawiera następujące opcje:

1. Czujnik rynku: Okno pokazuje dotychczasowe pomiary zmienności rynków, na których prowadzisz transakcje w trzech różnych ujęciach czasowych: ostatniej godzinie, ostatnim dniu oraz ostatnich dwóch tygodniach. Ukazuje aktualny poziom zmienności (bardzo niski, niski, średni, wysoki i niezwykle wysoki), jak również "strefę bezpieczną" opcji Stop Loss w "pipsach", której podstawą jest aktualny poziom zmienności.

2. Statystyka: statystyka tygodniowa, która pojawi się w oknie głównym Asystenta TMS Connect

3. Ustawienia: W obszarze "Ustawienia", można ustawiać komunikaty Asystenta TMS Connect zgodnie ze swoimi osobistymi preferencjami:

  • Wybierz interesujące cię tematy
  • Przywróć ustawienia domyślne

​4. Dziennik komunikatów: Można zobaczyć komunikaty otrzymane przez Ciebie w historii dziennika, którego podstawą jest data otrzymania, zatem można wstecznie śledzić Twoje działania oraz ich znaczenie.

5. Proszę nam powiedzieć: Kliknij tę opcję, aby zapewnić informację zwrotną o Państwa doświadczeniu w zakresie Asystenta TMS Connect. To pomoże nam wprowadzać usprawnienia w przyszłości.

6. Kalkulator: Można wyliczyć "stop loss" na podstawie ryzyka rachunku lub zmienności rynku dla każdego instrumentu, dla którego prowadzona jest transakcja.

Powiadomienia na komputer:

Gdy konsola główna Guardian Angel jest zamknięcia, pojawią się komunikaty umożliwiające zobaczenie początku każdego komunikatu. Kliknij ten komunikat, aby otworzyć konsolę główną.

Nowe komunikaty:

Nowa wiadomość zostaje dostarczona ze wszystkimi powiązanymi informacjami: rynki, na których prowadzone są transakcje, znaczenie i data. Będzie również widoczna liczba wskazująca ile komunikatów nie zostało przeczytanych. Koperta wskazuje na to, że komunikat widziany jest po raz pierwszy.Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.