Jesteś w centrum świata inwestycji

Naucz się świadomego zarządzania kapitałem

Świadomie zarządzaj kapitałem
Świadomie zarządzaj kapitałem

Świat inwestycji, choć pozornie skomplikowany i nieprzewidywalny, z czasem mocno absorbuje. Chcąc inwestować inteligentnie, pamiętaj o poniższych wskazówkach.

Zanim zainwestujesz

Poznaj podstawy inwestowania

Zanim otworzysz rachunek, poznaj podstawowe zasady, według których przebiegają inwestycje oraz zaznajom się z głównymi pojęciami i terminami. Wiedzę w pigułce dostarczy Ci Baza Wiedzy TMS Brokers oraz organizowane przez nas szkolenia online i stacjonarne.

Otwórz testowy rachunek maklerski

Zanim rozpoczniesz realne operacje, spróbuj swoich sił w wirtualnym świecie inwestycji. Przetestuj jak działa dźwignia czy krótka sprzedaż, zapoznaj się z obsługą wybranego rachunku.

Wybierz rynek, na którym chcesz inwestować

Twoje decyzje inwestycyjne powinny być możliwie przemyślane i poparte analizami, zatem wybierz taki rynek, o którym wiesz najwięcej. Wraz ze wzrostem doświadczenia zwiększaj liczbę obserwowanych instrumentów, które reprezentują inny rynek

Określ wysokość inwestycji

Podstawowa zasada mówi, by posługiwać się wyłącznie wolnymi środkami. Zapewnia to trzeźwość osądu i chroni przed impulsywnymi decyzjami.

Śledź rynki na bieżąco

Poznaj TMS NonStop

Trafne decyzje inwestycyjne w dużej mierze zależą od regularnego śledzenia rynków. Z myślą o inwestorach udostępniamy platformę TMS NonStop, która zbiera wszystkie potrzebne dane z rynków finansowych w oparciu o niezależne źródła informacji. Dostępne dane wzbogacane są fachowymi analizami i informacjami przekazywanymi przez maklerów TMS Brokers.


Poznaj TMS NonStop

W trakcie inwestowania

Wybierz rachunek maklerski

Dysponujemy 4 różnymi rachunkami inwestycyjnymi. Wybierz ten, który najlepiej spełni Twoje potrzeby. W razie wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

Pozwól rosnąć zyskom

Brzmi niewiarygodnie, ale wielu inwestorów boi się zysków. Jeśli Twoja inwestycja przynosi zyski i wszystko wskazuje na to, że tendencja się utrzyma, nie zamykaj pozycji w obawie przed nagłym odwróceniem sytuacji. Wykorzystaj swoją szansę.

Dywersyfikuj portfel inwestycyjny

Rynki finansowe dają ogromną swobodę w lokowaniu pieniędzy – wykorzystaj to i dywersyfikuj swój portfel finansowy, różnicując jego skład. Twoim celem powinno być ograniczania ryzyka poprzez dobór aktywów o różnym stopniu wahań rynkowych: od bezpiecznych po ryzykowne.

Ryzykuj świadomie

W jednej transakcji nie ryzykuj więcej niż kilka procent kapitału inwestycyjnego. Oznacza to, że otwarcie jednej pozycji nie powinno stwarzać ryzyka utraty większej kwoty niż z góry założona.

Ucinaj straty

Wyznacz maksymalny dopuszczalny poziom strat. Jeśli zaczyna być przekraczany, nie licz na odbicie, tylko zamknij pozycje. Używaj zleceń Stop-Loss, które pomogą Ci w ochronie kapitału i zarządzaniu rachunkiem.