Poprawa klimatu w handlu hurtowym w marcu - GUS 22-03-2013 10:26

22-03-2013 10:26
22.03. Warszawa (PAP) - Ogólny klimat koniunktury w handlu hurtowym kształtuje się w marcu na poziomie minus 3 wobec minus 7 w lutym - podał GUS w komunikacie. Poprawę koniunktury sygnalizuje 16 proc. badanych przedsiębiorstw, pogorszenie 19 proc. (przed miesiącem odpowiednio 15 proc. i 22 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

"Spośród badanych jednostek, w marcu 5,6 proc. podmiotów nie odczuwa żadnych barier w prowadzeniu bieżącej działalności w handlu hurtowym (6,5 proc. przed rokiem)" - wynika z badania GUS.

Największe trudności, według urzędu, napotykane przez przedsiębiorców zgłaszających występowanie barier związane są z konkurencją na rynku (barierę tę sygnalizuje w marcu br. 52 proc. przedsiębiorstw, 48 proc. w analogicznym miesiącu ub. r.), niepewnością ogólnej sytuacji gospodarczej (50 proc. w marcu br., 47 proc. przed rokiem) oraz kosztami zatrudnienia (49 proc. w marcu br., 46 proc. w analogicznym miesiącu ub. r.).(PAP)

kba/ jtt/


Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.