Połowa gospodarstw domowych silnie odczuwa wzrost kosztów utrzymania - TNS Polska 31-01-2013 10:21

31-01-2013 10:21
31.01. Warszawa (PAP) - Blisko połowa (47 proc.) gospodarstw domowych silnie odczuwa wzrost kosztów utrzymania, 38 proc. umiarkowanie, a 11 proc. słabo - wynika z badania Zespołu Badań Społecznych OBOP w TNS Polska. Jednocześnie 63 proc. badanych czuje się osobiście zagrożonych sytuacją na rynku pracy.

"Okazuje się, że połowa (47 proc.) gospodarstw domowych odczuwa silnie (łącznie odpowiedzi +silnie+ i +bardzo silnie+) wzrost kosztów utrzymania; druga połowa odczuwa go umiarkowanie (38 proc.) lub słabo (11 proc.)" - napisano w komentarzu do badania.

"Ponad jedna trzecia (37 proc.) badanych lub członków ich najbliższych rodzin nie czuje się osobiście zagrożonych sytuacją na rynku pracy. Wśród pozostałych badanych (63 proc.) i ich rodzin spotyka się rozmaite i w różnym stopniu dolegliwe sytuacje: 35 proc. ma pracę, w tym 19 proc. myśli o tym, że może ją stracić, a 16 proc. uważa, że mogą pogorszyć się jej warunki (mniejszy wymiar, mniejsze wynagrodzenie); 28 proc. szuka pracy i ma poczucie, że +może być trudniej ją znaleźć+; 16 proc. chce zmienić pracę, ale widzi, że może im być trudniej znaleźć lepszą" - dodano.

Sondaż zrealizowano w dniach 11-14 stycznia 2013 r. na ogólnopolskiej, losowo-kwotowej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat. (PAP)

mj/ asa/


Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.