Moody's obniżył perspektywę ratingów TVN do negatywnej ze stabilnej (opis)

20-03-2013 17:22
20.03. Warszawa (PAP) - Agencja Moody's obniżyła perspektywę ratingu korporacyjnego i ratingu PDR spółki TVN do negatywnej, potwierdzając ratingi na poziomie B1- podała agencja w komunikacie.

Obniżona została również perspektywa ratingu dla obligacji zapadających w 2018 roku.

Analitycy Moody's napisali w raporcie, że obniżenie perspektywy ratingów odzwierciedla wyższy od wcześniej spodziewanego poziom dźwigni finansowej spółki. Ich zdaniem część gotówki otrzymanej ze sprzedaży Onetu, która pierwotnie miała trafić na spłatę zadłużenia, efektywnie zostanie wykorzystana na premię dla posiadaczy papierów zapadających w 2017 roku.

"Nadanie negatywnej perspektywy wynika też z przeświadczenia agencji, że poziom dźwigni finansowej TVN może w 2013 roku pozostać powyżej poziomu 5,25, ponieważ popyt na reklamę pozostaje niepewny z powodu trudnej sytuacji makroekonomicznej" - napisano w komunikacie.

Agencja nadała ponadto w raporcie rating (P)B1 dla planowanej emisji obligacji TVN, które mają zapadać w 2020 roku.

We wtorek TVN poinformował, że wyemituje obligacje Senior Notes o wartości 450-500 mln euro z terminem zapadalności w 2020 roku w celu refinansowania w całości obligacji Senior Notes z terminem zapadalności w 2017 roku. Obligacje nowej emisji będą oprocentowane od 6 proc. do 7,25 proc. w skali roku.

Cena emisyjna obligacji nowej emisji ma zostać ustalona w drodze budowania księgi popytu wśród potencjalnych inwestorów w ramach oferty prywatnej skierowanej do wybranych inwestorów instytucjonalnych. Wycena oraz szczegóły zamknięcia emisji obligacji mogą zostać podane w ciągu najbliższych kilku dni.(PAP)

mj/ kuc/ osz/