UPS

[###CHART symbol=UPS period=7days###]

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

UPS — Akcje, Notowania, Aktualności — Dom Maklerski TMS BrokersPlatforma MT4, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.18
 

Czy wiesz, że Jim Casey pożyczył od przyjaciela 100 dolarów, by założyć UPS. Z powodu pochodzenia firmy, UPS nie może dostarczać przesyłek do krajów, które zostały objęte embargiem przez Stany Zjednoczone (np. Korea Północna, Kuba, Birma, a kiedyś także Irak i Iran). UPS posiada w swojej flocie aż 237 samolotów odrzutowych oraz 388 samolotów czarterowych.

UPS, czyli United Parcel Service jest amerykańską firmą trudniącą się przewozem przesyłek oraz logistyką. Przesyłki dystrybuowane przez UPS docierają do ponad 190 państw, w tym do Polski. Podstawą działalności spółki jest logistyka i dystrybucja, przewozy frachtowe oraz odprawy celne. Do obsługi przesyłek firma wyposażona jest w 14 komputerów typu mainframe o wydajności wynoszącej ponad 50 000 MPS, natomiast całkowita ilość danych przechowywana w systemach UPS sięga blisko 3 petabajtów. UPS posiada flotę transportową składającą się z prawie 100 tysięcy samochodów i kilkuset samolotów i zatrudnia ok. 395 000 osób, z czego aż 318 000 na terenie Stanów Zjednoczonych.  W 2013 roku firma osiągnęła dochód równy 46,5 miliarda USD. UPS obsługuje codziennie aż 9,4 miliona klientów. Spółka jest notowana na NYSE.

Firma została założona w 1907 roku przez Jamesa E. Caseya. Początkowo funkcjonowała pod nazwą American Messenger Company i trudniła się dostawą przesyłek, listów oraz posiłków z restauracji. Pracownicy transportowali przesyłki najczęściej pieszo lub na rowerach. Przełom nastąpił w 1913 roku, kiedy to firma nabyła swój pierwszy samochód - Ford T. W 1976 roku UPS wszedł na europejski rynek zakładając filię w Niemczech. Zapoczątkowało to okres dynamicznego rozwoju spółki. Dzięki wykorzystywaniu technologii, dostępowi do globalnych zasobów i dobrej organizacji firma UPS zyskała przewagę konkurencyjną w branży. W 1987 roku Amerykańska Administracja Lotnicza (FAA) zezwoliła UPS na rozpoczęcie przelotów, co oznaczało utworzenie linii lotniczych UPS. Po debiucie giełdowym w 1999 roku, UPS przyspieszył swoją ekspansję, dzięki przejęciu ponad 40 przedsiębiorstw. W 2001 roku UPS przejął Mail Boxes Etc., czyli globalną sieć detalicznych centrów usług przesyłkowych.

Inwestuj w kontrakty na UPS. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Zainwestuj w kontrakty na akcje UPS jeszcze dziś! Pobierz aplikację do mobilnego tradingu TMS Brokers i zyskaj natychmiastowy dostęp do globalnych rynków.

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym jak zacząć inwestować w spółki takie jak UPS, zapoznaj się z darmową publikacją TMS Brokers. Pobierz naszego e-booka i odkryj jak postawić pierwsze kroki na rynku!

pobierz e-book »

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.