Walmart

WALMART
BID ---
ASK ---

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

Walmart — Akcje, Notowania, Aktualności — TMS BrokersPlatforma MT4, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.18
 

Czy wiesz, że firma Wal-Mart jest największym prywatnym pracodawcą na terenie USA, Meksyku oraz Kanady? Zatrudnienie Wal-Mart w samych Stanach Zjednoczonych przekracza 1,8 mln osób. Wal-Mart planuje wejść na polski rynek. Firma jest znana z agresywnego obniżania cen, co może pozwolić w krótkim czasie konkurować z obecnymi w Polsce sieciami dyskontów.

Wal-Mart Stores, Inc. to amerykańska sieć supermarketów założona przez Sama Waltona w 1962 roku. Siedziba firmy znajduje się w Bentonville w stanie Arkansas. Spółka bardzo często jest nazywana „pomnikiem kapitalizmu”. Wal-Mart jest siecią sklepów o najwyższych wskaźnikach rotacji zapasów oraz sprzedaży w przeliczeniu na metr powierzchni sklepowej. Wal-Mart plasuje się na 12 miejscu w rankingu największych firm na świecie. Firma zatrudnia ok. 2,2 mln osób, z czego 1,8 mln w USA.

Historia Wal-Mart sięga 1962 roku. W tym czasie Sam Walton zdecydował się otworzyć swój pierwszy magazyn dyskontowy w Rogers w stanie Arkansas. Wzorem do naśladowania przez Waltona była sieć sklepów Kmart, które oferowały szeroki asortyment towarów w niskich cenach. Sklepy te charakteryzowało również bardzo dobre zaopatrzenie. Walton postanowił nawet skopiować składnię nazwy tworząc firmę Wal-Mart. W odróżnieniu od pierwowzoru, Wal-Marty zaczęły jednak powstawać w mniejszych miejscowościach. Dla Toma Waltona ważne były lokalizacja sklepów, szeroki asortyment, miła i fachowa obsługa, niskie ceny, jednak sukces Wal-Martu przypisuje się w dużej mierze perfekcyjnej organizacji i dystrybucji. Największą operacją zagraniczną dokonaną przez koncern było przejęcie w 1999 roku rozległej sieci supermarketów Asda w Wielkiej Brytanii. W czerwcu 2005 roku Wal-Mart poinformował o planach ekspansji na rynki Europy Środkowo-Wschodniej, w tym również Polski. Z kolei w maju 2011 roku Wal-Mart przejął 193 supermarkety duńskiej sieci dyskontów Netto na terenie Wielkiej Brytanii.

Inwestuj w kontrakty na Walmart. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Zastanawiasz się nad kupnem kontraktu na akcje Walmart? Spróbuj swoich sił w mobilnym handlu. Jeszcze dziś pobierz aplikację do tradingu TMS Brokers!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Dopiero zaczynasz przygodę z inwestowaniem? Dowiedz się więcej o spółkach takich jak Walmart z darmowego e-booka od TMS Brokers. Pobierz go i poznaj tajniki handlu kontraktami na akcje!

pobierz e-book »


Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.