3M

3M
BID ---
ASK ---

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

3M — Akcje, Notowania, Aktualności — Dom Maklerski TMS BrokersPlatforma MT4, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.09
 

3M jest globalną firmą specjalizującą się w innowacjach. Spółka prowadzi swoją działalność w wielu branżach, w tym: elektronicznej, telekomunikacji, przemysłu, dóbr konsumpcyjnych i biurowych, ochrony zdrowia, bezpieczeństwa.

Działalność 3M opiera się na licznych zaawansowanych badaniach naukowych. Firma ta osiąga ponadprzeciętne wyniki w zakresie: ochrony zdrowia, bezpieczeństwa na drogach, produktów biurowych, klejów czy materiałów ściernych. Jako źródło sukcesu spółki 3M wskazuje się umiejętność wzorowego zastosowania wysokich technologii do szerokiej gamy potrzeb klientów. 3M wchodzi w skład indeksu Dow Jones oraz Standard & Poor’s 500.

3M rozpoczęła swoją działalność w 1902 roku w położonym nad jeziorem Lake Superior mieście Two Harbors w stanie Minnesota. Spółka została założona przez pięciu biznesmenów, którzy podjęli decyzję o eksploatacji pobliskich złóż mineralnych na potrzeby wytwarzania materiałów ściernych. Po tym jak okazało się, iż złoża miały znikomą wartość Minnesota Mining and Manufacturing Company postanowiła skoncentrować swoją produkcję na wysokiej jakości papierze ściernym. Po wielu latach wysiłków, dzięki wysokiemu poziomowi innowacji technicznych oraz w dziedzinie marketingu, firma zaczęła przynosić zyski. W roku 1916 firma wypłaciła pierwszą dywidendę (6 centów za 1 akcję). Przez lata 3M bardzo dynamicznie rozwijała się rozszerzając gamę swoich produktów. W latach 90. sprzedaż osiągnęła wartość 15 mld USD. W tym samym czasie firma wprowadziła filtr na monitory komputerowe, który okazał się wielkim sukcesem. Wprowadziła też na rynek pierwszy na świecie inhalator dla osób chorych na astmę, który nie zawierał freonów. Obecnie 3M produkuje między innymi optyczne folie do telewizorów LCD oraz produktów do utrzymania czystości Scotch-Brite.

Inwestuj w kontrakty na 3M. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

 

 

Pobierz aplikację TMS Brokers i inwestuj mobilnie

Interesują Cię inwestycje w spółkę 3M? Już teraz spróbuj swoich sił w aplikacji do mobilnego inwestowania TMS Brokers!

przetestuj aplikację »

Pobierz darmowy e-book

Jeśli zainteresowało Cię 3M, być może chcesz dowiedzieć się o jakich jeszcze spółkach mówią nagradzani analitycy. Przeczytaj darmowego e-booka TMS Brokers i dowiedz się jak inwestować

pobierz e-book »


Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.