Yahoo

Yahoo — Akcje, Notowania, Aktualności — TMS BrokersPlatforma MT4, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.18
 

Czy wiesz, że nazwa „Yahoo!” to skrót od „Yet Another Hierarchical Officius Oracle”? David Filo powiedział jednak, że rozwinięcie tego skrótu zostało stworzone do wcześniej wybranego słowa.

Yahoo jest jednym z najbardziej znanych na świecie portali internetowych oraz silnym graczem w branży internetowej i oprogramowania. Główna siedziba spółki znajduje się Sunnyvale w Kalifornii. Spółka jest notowana na giełdzie NASDAQ (ticker: YHOO). W ramach usług oferowanych internautom przez Yahoo można wyróżnić m.in: czat, pocztę elektroniczną oraz komunikator internetowy. Ponadto Yahoo oferuje także hosting, radio internetowe, wyszukiwarkę wraz z katalogiem internetowym jak również liczne działy informacyjne i blog. Yahoo jest obecnie dostępne w kilkunastu językach. Aż 88% przychodów grupy pochodzi z reklam zamieszczanych na stronach z grupy Yahoo.  Każdego miesiąca strony Yahoo! odwiedza około 700 mln użytkowników.

Twórcami serwisu było dwóch doktorantów fizyki Uniwersytetu Stanforda, David Filo i Jerry Yang. W 1994 roku przygotowali na własny użytek hierarchiczny katalog stron znalezionych w Internecie i stwierdzili, że ten sposób prezentacji zasobów sieci zasługuje na większą uwagę. Nazwę swojego katalogu zatytułowanego początkowo “Jerry and David’s Guide to the World Wide Web” zmienili na Yahoo. 12 kwietnia 1996 roku miał miejsce giełdowy debiut Yahoo. W lutym 2008 roku firma Microsoft złożyła ofertę zakupu Yahoo za astronomiczną kwotę 44,6 mld USD, ale zarząd Yahoo zdecydował się odrzucić ofertę.

Inwestuj w kontrakty na Yahoo. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Jeśli chcesz zainwestować w kontrakty na akcje Yahoo, zrób to jeszcze dziś ze swojego telefonu. Pobierz aplikację do mobilnego tradingu TMS Brokers i handluj na globalnych rynkach!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o kontaktach na akcje spółek takich jak Yahoo, przeczytaj co na ten temat mówią eksperci TMS Brokers. Pobierz darmowego e-booka i rozpocznij swoją przygodę z inwestowaniem!

pobierz e-book »

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.