Jesteś w centrum świata inwestycji

Różnice Kursowe

 

Różnice kursowe – jak skutecznie minimalizować ryzyko?
Zamiany kursów walut, zarówno w perspektywie krótkofalowej – dziennej, tygodniowej, jak i długofalowej – na przykład miesięcznej, spędzają sen z oczu wielu właścicielom i dyrektorom finansowych przedsiębiorstw, które z racji charakteru swojej działalności dokonują transakcji w obcych walutach. Ekspozycja na ryzyko walutowe, wiąże się z koniecznością rzetelnego oszacowania pozycji walutowych przedsiębiorstwa, posiadana wiedzy na temat prognozowanych zmian kursów, a przede wszystkim wdrożenia odpowiedniej strategii zabezpieczającej.

Obecnie już nie tylko wielkie korporacje, lecz również średnie i małe przedsiębiorstwa coraz częściej korzystają z profesjonalnego wsparcia instytucji specjalizujących się w doradztwie walutowym. Stanowi to gwarancję skutecznego uniezależnienia wyników finansowych firmy od tego jak w perspektywie czasu kształtują się różnice kursowe walut. Stanowi to oszczędność cennego czasu pracy osób kierujących przedsiębiorstwem, jak również zapewnienie firmie bezpieczeństwa.

Różnicie kursowe – dlaczego warto postawić na TMS Brokers?
Dom Maklerski TMS Brokers już od ponad 20 lat specjalizuje się w transakcjach na globalnym rynku walut. Tworzymy zespół najwyższej klasy doświadczonych ekspertów i doradców. Naszą bogatą wiedzą z przyjemnością dzielimy się z naszymi klientami indywidualnymi i biznesowymi. Ryzyko walutowe, które dla wielu polskich przedsiębiorstw stanowi źródło niepokoju i troski o wyniki finansowe, ze względu na liczne transakcje przeprowadzane w obcych walutach, dla nas stanowi codzienność.

Skutecznie działając na rynku od wielu lat udowodniliśmy, że różnice kursowe i wynikające z nich ryzyko walutowe da się z powodzeniem neutralizować, wprowadzając odpowiednie strategie zabezpieczające. Dziś z przyjemnością proponujemy Państwu skorzystanie w naszego wsparcia, bo jest ono gwarancją bezpiecznego funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Doradztwo walutowe w wydaniu TMS Brokers
Nasza strategia doradztwa walutowego dla przedsiębiorstw opiera się na pięciu filarach. Są to obszary działania przedsiębiorstwa, w których skutecznie znajdujemy sposoby na optymalizację kosztów:

1. Wskazywanie najdogodniejszych poziomów (momentów) do wymiany walut
Doświadczony doradca TMS Brokers będzie do Państwa dyspozycji w dowolnym momencie służąc radą w kwestii wyboru najdogodniejszego momentu do przeprowadzenia transakcji walutowej, ze względu zmianę kursu. Wpieramy pod tym względem naszych klientów w perspektywie dnia, tygodnia, lub miesiąca, aby odnaleźć najbardziej optymalny poziom.

2. Optymalizacja kosztów walutowej współpracy z Bankiem
Przeprowadzanie transakcji walutowych we współpracy z bankiem wiąże się z wieloma kosztami znajdującymi się między innymi w spreadzie, marży na transakcjach spotowych, punktach swapowych na transakcjach terminowych. Naszą rolą jest znalezienie rozwiązań służących maksymalnej optymalizacji ponoszonych przez klienta kosztów.

3. Zabezpieczenie płatności przed ryzykiem walutowym
Doradcy TMS Brokers pomogą Państwu wybrać i wycenić najbardziej dogodny instrument zabezpieczający pozycję walutową przedsiębiorstwa, aby potencjalne różnice kursowe praktycznie nie miały wpływu na wyniki finansowe. Dostosowujemy zabezpieczenie do marżowości kontraktu, terminów płatności, sposobów rozliczeń, sytuacji płynnościowej przedsiębiorstwa.

4. Audyt transakcji walutowych i strategii zarządzania ryzykiem
Na życzenie klienta przeprowadzimy kompleksowy audyt jego transakcji walutowych. Oszacujemy pozycję walutową i ekspozycję na ryzyko. Sprawdzimy, czy przyjęta strategia zarządzania ryzykiem jest skuteczna i w razie konieczności poszukamy jeszcze bardziej optymalnych rozwiązań.

5. Wycena instrumentów finansowych
Nasze wyceny instrumentów finansowych opieramy o akceptowany przez wszystkich audytorów system Bloomberg dostarczający Państwu rynkowej – bezmarżowej wyceny instrumentów.


Sprawdź również:

Pobierz aplikację
TMS Brokers i inwestuj mobilnie

Zainwestuj wirtualne 50 000 złotych w kontrakty na waluty lub kryptowaluty. Poczuj prawdziwe emocje bez ryzyka!

 
przetestuj aplikację »

Pobierz darmowy e-book

Bądź na bieżąco z rynkiem walutowym! Dowiedz się, które waluty będą drogie, a które tanie. Co miesiąc nowy raport!

pobierz e-book »